Byt

Jak prodat byt snadno a rychle

zdroj: pixabay.com

Vlastníte nemovitost, pro kterou nenacházíte využití? Nechcete v daném bytě bydlet, ani jej třeba pronajímat, takže uvažujete nad jeho prodejem? Jestliže jste se rozhodli, že svou nemovitost prodáte, pak byste měli vědět, jak správně na to. A právě s tím vám pomůžeme v našem dnešním článku.

Jako první je potřeba na byt upozornit

Byt nikdy neprodáte, když se nikdo nedozví, že je k mání. Proto na začátku vaší cesty musíte byt patřičně nafotit a poté jej prezentovat – ať už na internetu, v novinách nebo třeba na letáčcích, které můžete ve svém okolí lidem naházet do schránek. Pamatujte, že fotografie by neměly být lživé ani upravené, předejdete tak tomu, že vám při prohlídce bytu zájemce řekne, že to či ono vypadalo na fotce úplně jinak.

Oslovit realitní kancelář nebo jednat na vlastní triko?

S prodejem nemovitosti se může pojit otázka, jestli je potřeba oslovit realitní kancelář, nebo jestli je lepší se tohoto úkolu zhostit tzv. na vlastní triko. Je pravda, že pokud do toho půjdete s realitní kanceláří, ušetříte si spoustu času a starostí, které na sebe realitka automaticky převezme. Na druhou stranu ale počítejte s tím, že za danou práci budete muset něco zaplatit.

Dobře sepsaná kupní smlouva

Pakliže se vám podaří byt dobře prezentovat a někoho jím zaujmout, brzy přijde řada na papírování. To je sice náročné, nudné a zdlouhavé, přesto je ale potřeba udělal jej správně a řádně. Co se týče kupní smlouvy, dejte si záležet, ať obsahuje vše, co by obsahovat měla, ať v ní nejsou nějaké nesrovnalosti nebo nedokonalosti, které by později mohly být proti vašemu zájmu. Smlouvu si klidně nechte zkontrolovat odborníkem, ať máte jistotu, že je všechno v naprostém pořádku.

To Top