Byt

Kupujete byt? Chtějte mluvit s vlastníkem a žádejte list vlastnictví!

Zdroj: pixabay.com

Koupit si byt není v dnešní době nic složitého. Stačí najít ideální nemovitost a mít dostatek financí. Pak už jde všechno skoro samo, pomineme-li samozřejmě nudné papírování a všechny ty starosti okolo. To ale nemění nic na tom, že byt si může koupit prakticky kdokoli, kdo na něho má finance. Na druhou stranu ale byt nemůže prodat každý – a to je velmi častý kámen úrazu.

Chcete koupit byt? Myslete na známé rčení: dvakrát měř, jednou řež!

Našli jste naprosto dokonalý byteček a už se vidíte, jak v něm vychováváte děti, jak v něm rodině připravujete chutné večeře a jak zde společně trávíte čas? Zastavte se na chvíli, na tyto scénáře a představy bude čas později. Chceme vás upozornit na jeden velmi častý nešvar, který se bohužel stává dnes a denně: podvodníci. Podvodníků s byty je jako máku, snaží se využít lidské nevědomosti a těžit tak z jejich neštěstí. Proto se velmi často stává, že lidé mající zájem o koupi nemovitosti takovým podvodníkům naletí, zaplatí tučnou částku a následně nevidí ani byt, ani své peníze…

Jak se ujistit, že nejednáte s podvodníkem?

Možná si teď pohráváte s myšlenkou, jak tedy zjistit, jestli nejednáte s podvodníkem. Bohužel se stává, že se mnohdy někdo pouze vydává za majitele bytu, nemovitost nabídne k prodeji, následně prodej uskuteční, sbalí peníze a je vysmátý, zatímco druhé straně zbudou jen oči pro pláč. Abyste si byli jistí, že nejednáte s někým, kdo má nekalé úmysly, žádejte od něho všechny náležitosti, mezi něž patří například list vlastnictví. Kdo jej není schopen doložit, ten asi nebude tak úplně čestný, co myslíte?

Když chcete být opravdu v suchu

Pokud si chcete být skutečně jistí, že se nic nepokazí, kupujte byt přes realitní kancelář. Tam máte jistotu, že všechno proběhne jako po másle. Stačí si vybrat nějakou ověřenou realitku se zkušenostmi, praxí i referencemi od zákazníků před vámi a jste na půli zdolané cesty k vysněnému bydlení.

To Top