Dům

Jak se na stavbě ochránit před nepříjemným úrazem

stavba
pixabay.com

Stále více lidí toužících po vlastním bydlení se pouští do stavby domku. Ne každý se chce spoléhat na firmu a dům si chce postavit vlastníma rukama. Jestliže je to i váš případ, pak je dnešní článek určený právě vám. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám do cesty postaví nějaká nepříjemná událost a je tedy dobré vědět, těmto nepříjemnostem můžete předejít.

Ochrana hlavy je základ

Stavíte-li si vlastní dům od základu, pak lze o budoucím domku mluvit jako o stavbě. A tam je potřeba dbát zvýšeného bezpečí. Základem je proto ochrana hlavy, takže by vám rozhodně neměla chybět helma. Nikdy nevíte, kdy se odkud něco uvolní a spadne vám přímo na hlavu. Bude-li se jednat například o špatně ukotvenou cihlu nebo třeba nevhodně odložené nářadí, pak by mohl být úraz fatální, ba dokonce smrtelný.

Ruce jsou nástrojem králů

Dobře, možná se při práci na stavbě nepovažujete zrovna za krále, ale i tak bezesporu nejvíce pracujete právě rukama. Proto je potřeba myslet i na jejich ochranu, protože právě ruce jsou úrazům vystavovány nejčastěji. Stavba představuje celou řadu rizik, od lehkého poškrábání, až po bolestivé udeření se do prstu kladivem a podobně. Pokračovat bychom mohli dlouho. Myslete proto na rukavice, kterých je celá řada a vy si tak můžete vybírat přesně podle konkrétní situace.

Pozor i na nohy

Jelikož je stavba místem, kde se často cosi povaluje na zemi, doporučujeme dávat si pozor i na vaše chodidla. Pořízením kvalitní pracovní obuvi tak rozhodně nemůžete nic zkazit. Správná obuv vás ochrání nejen proti hřebíku propíchnutému v palci, ale i před pády ostrých předmětů z výšek, které by vám mohly zlomit prst nebo třeba nártovou kost. Pracovní boty se dají přizpůsobit i ročnímu období, kdy ze na léto volit boty vzdušnější a odlehčené, na zimu pak pěkně zateplené a hřejivé.

To Top