Bydlení

Jak si rychle najít bydlení

zdroj: pixabay.com

Hledáte nové bydlení a při procházení nabídek na internetu je pro vás těžké se zorientovat? V několika krocích si ujasněte, jaký byt hledáte a kam se obrátit.

Jaké bydlení vlastně hledáte a pro koho je určeno?

Hledáte bydlení sami pro sebe nebo budete bydlet s partnerem či celou rodinou? Předem si ujasněte, jak velké prostory vlastně chcete a co by pro vás bylo přijatelnou variantou. Podstatné je i to zda se potřebujete dostat pravidelně do práce nebo pracujete z domu, případně jak jsou na tom ostatní členové domácnosti či zda máte děti, které chodí do školy či školky. Pokud potřebujete do práce pravidelně dojíždět, zkuste se podívat na možnosti hromadné dopravy i v případě, že máte auto, pro případ, že ho budete mít například v servise. Zjistěte si také možnosti veřejného parkování, případně pronájmu garáže.

V neposlední řadě si ujasněte i vás rozpočet. Kolik je pro vás reálné do bydlení investovat a jak velkou část výplaty jste schopni dát měsíčně za bydlení?

Jak a kde hledat?

Podle statistik se uvádí, že více jak polovinu nabízených bytů k pronájmu dostane první zájemce. Inzeráty přibývají denně, proto prohlížejte weby s největší nabídkou pravidelně. Pokud byste přece jen raději nehledali na vlastní pěst, ale chcete se na někoho obrátit o pomoc, doporučuji se obrátit na firmy, jejichž náplní je správa bytů a domů.

Podobné firmy zprostředkovávají pronájmy pro majitele domů, kteří se v problematice často neorientují nebo jednoduše nemají dostatek času. Jednání prostřednictvím firmy je mnohem serióznější a budete si jisti, že je vše správně právně podloženo.

Pokud se přece jen rozhodnete hledat spíše na vlastní pěst, mnoho stránek má dnes možnost nastavit si hlídacího psa a tak vám okamžitě zašle upozornění, pokud se objeví byt s kritérii, které si předem nastavíte. Výhodou je také možnost založit si vlastní profil a vyplnit si předem některé informace o sobě, čímž získáte možnost rychlejších odpovědí na inzeráty.

Důvěra.

Ať už se jedná o prostředníka nebo majitele domu, bude si chtít být jist, že jste důvěryhodní. Proto se nebojte uvést svůj věk nebo zaměstnání. Pokud totiž pracujete na manažerské pozici nebo jste mladý pár, budete mít mnohem větší šanci bydlení získat, než pokud o vás majitel nebude vědět vůbec nic a nebude si jist, zda máte zaměstnání nebo zda jste vůbec schopni pravidelně platit nájem.

To Top