Interiér

Jak šikovně zařídit malou koupelnu?

koupelna
pixabay.com

Malá koupelna sice působí útulným dojmem a nejedna hospodyňka by si v takovém případě oddychla, že toho bude mít méně na uklízení, ovšem co se týče jejího zařízení, není to taková sranda. Zvláště pak v případě, kdy si chcete dopřát maximální možný komfort a nechcete se nechat omezovat prostorem. Jestliže i vy potřebujete zařídit malou koupelnu, kde nemáte místa na rozdávání, pak jste tady správně. Máme pro vás inspiraci, která vám s tímto úkolem jistě pomůže.

Sprchový kout šetří prostor

Pokud si ve své koupelně co do prostoru opravdu nemůžete příliš vyskakovat, neváhejte a vsaďte na sprchové kouty. Ty šikovně šetří místo, a přesto vás neochudí o pohodlí. Sprchové kouty mohou mít různorodě tvarované vaničky, záleží tedy na vás, čemu dáte přednost. Nejúspornější variantou jsou rohové sprchové kouty. Pokud si rádi napustíte vanu a polenošíte si v horké vodě, ale kvůli nedostatku místa nepřipadá vana v úvahu, pořiďte si sprchový box. Ten šikovně kombinuje to nejlepší ze sprchového koutu a vany.

Jak vyřešit nábytek?

Bez nábytku se v koupelně neobejdete. Stejně jako v kterékoli jiné místnosti i tady potřebujete úložný prostor, kam schováte ručníky, kosmetiku, případně župany a podobně. Jenže jak si pohrát s nábytkem v malé koupelně? Nejlépe uděláte, pokud si pořídíte koupelnový nábytek na stěnu. Díky nim nepřijdete o prostor na podlaze, kam můžete umístit například pračku. U nábytku do koupelny si dejte pozor, zda splňuje podmínky – pamatujte, že je zde větší vlhko a především riziko styku s vodou.

Sázka na optické klamy

Pokud chcete své malé koupelně dodat trochu prostoru, alespoň opticky a oklamat tak okolí, pak vsaďte na zrcadla. Ta mohou mít jakoukoli podobu, ovšem v tomto případě platí, že čím větší zrcadlo, tím lepší. Zrcadlo dodá místnosti pár centimetrů k dobru.

To Top