Interiér

Rustikální nábytek: Zútulněte si svůj domov

rustikální nábytek
pixabay.com

Když se podíváme do minulosti na poslední roky a trh s nábytkem, jistě si každý vzpomene na minimalistický a jednoduchý design. Ano, byl velmi praktický a žádaný, nicméně došlo k velmi rychlému vyčerpání nových nápadů a my jsme se na trhu setkávali prakticky pořád s tím stejným. Nyní si tento typ nábytku pořizuje hlavně z důvodu velmi nízké ceny, která bohužel zapříčiňuje nezávratné kombinace neoriginálních designů a častokrát nekvalitního materiálu. Pokud Vás již omrzely odstíny šedé, pak by právě pro Vás mohl být správnou volbou rustikální nábytek.

Nádech přírody i ve Vašem bytě

Když se řekne rustikální nábytek, mnoho lidí si představí retro styl. To je však mylná představa. Nejedná se o jakési napodobování něčeho. Rustikální nábytek Vám nabízí ojedinělý design díky využití přírodních materiálů a precizní práci svých tvůrců. Pro tento typ nábytku je typická vysoká odolnost použitého materiálu, masivnost, funkčnost a autentičnost. Rustikální nábytek je vysoce kvalitní a je u něj zcela běžné, že se svými majiteli pobývá celý život a následně se předává z generací na generace.

Nábytek z masivu má mnoho výhod

Vzhledem k tomu, že rustikální nábytek shledává mnoho praktických výhod, zapomeňte i Vy na lamino a jiné napodobeniny dřeva, které naleznete v mnoha barevných odstínech a vsaďte na klasiku. Nejen, že masivní nábytek zaujme specifičností, kterou nabízí pouze dřevo, zároveň je velmi bytelné, kvalitní a krásně voní.

Experimentování se vyplácí

Pokud máte poměrně nově vybavenou domácnost, ale chtěli byste interiér něčím zajímavým podtrhnout? Pak stačí pořídit i pouze jeden kus rustikálního nábytku na zajímavé zútulnění Vašeho domova. Nábytek z masivního dřeva rozhodně nezklame Vaše očekávání.

To Top