O domácnosti

Jak vybrat vkusné pracovní oděvy

Pracovní oděvy
pixabay.com

Při vyslovení termínu pracovní oděvy jistě všem vyskočí na mysli klasické montérky s laclem nebo neforemné zástěry. Dnes je už ale všemu jinak a i v pracovní oděvech je výběr opravdu velký a pracovní oblečení může velmi slušet a být pohodlné. Oděvy jsou na výběr v různých materiálech, barvách, střizích a samozřejmě velikostech. Na kvalitní oděvy se můžete spolehnout a práci vykonávat bez rizika úrazu a hlavně v pohodlí.

Z čeho je možné vybírat?

Pří výběru je hlavním faktorem druh zaměstnání, pro které bude oblečení využito. Od toho se bude odvíjet především použitý materiál, protože je velký rozdíl pro oblečení do venkovních podmínek oproti oblečení nošenému v interiérech. V pracovních oděvech nalezneme montérky, pracovní bundy, mikiny či vesty, pracovní trička, pracovní košile a zástěry, gastro oděvy a v neposlední řadě i jednorázové oděvy. Dále pracovní pláště nebo šaty. Mezi doplňky, kterými je možné pracovní oděvy doladit patří pracovní ponožky, opasky, můžeme sem zařadit i oděvy do deště a termoprádlo. Neodmyslitelnou a velmi důležitou součástí pracovního oblečení je obuv. Té by měla být při výběru věnování obzvlášť velká pozornost.

Jak vybrat to pravé?

Ke každému pracovnímu odvětví se hodí jiný druh oděvů. Avšak ve všech případech je důležité především pohodlí a aby oblečení umožňovalo volný pohyb. Oblečení je vyráběné z moderních materiálů a tak není problém pořídit softshellové pracovní bundy, které ocení např. dělníci ve venkovních podmínkách. Při výběru je nutné pamatovat i na bezpečnost, kterou zajistí kupříkladu reflexní pásky umístěné na svrchních oděvech. Velmi oblíbené jsou pracovní vesty, které se hodí mimo jiné pro řidiče, kteří často vystupují z auta. Vesty chrání zejména oblasti zad a šíje, které jsou náchylné na prochladnutí.

To Top