Kuchyně

Jak vypadají moderní kuchyně podle posledních trendů?

unsplash.com

Bytový design je neustále se rozvíjející kategorie, která se dá mnohdy přisoudit až k umění. Ono řešit veškerou problematiku prostorů, kombinace praktičnosti a vzhledu se vším dohromady, rozhodně není nic jednoduchého.

Není se tak čemu divit, že jsou ceny bytových designérů poměrně dost vysoko. Internet je ale svobodným médiem, které nám ve všech možných odvětvích dává neustále nové a nové nápady a možnosti, aniž bychom za ně museli platit. A jedněmi z nich je představa toho, jak vypadá moderní kuchyně podle aktuálních trendů!

Převládá estetika a jednoduchost

Pokud bychom dali vedle sebe snímky různých konceptů tradičních kuchyní a pokusili bychom se je porovnat s těmi moderními, tak bychom už na první pohled mohli ocenit fakt, že jsou moderní kuchyně extrémně jednoduché. Co se týče tvarů, tak zde nepřevládají žádné složité kombinace, zcela naopak se můžeme spolehnout na jednoduché tvary a kombinace.

To stejné se týká také barev a použitých materiálů. Barvy se v rámci moderního konceptu míchají maximálně v podobě trikolóry, přičemž se můžeme spolehnout hlavně na to, že nejčastější materiály budou nerezová ocel a pogumované plochy.

Velký důraz na praktičnost a využití prostoru

Pokud je ale moderní bytový design v něčem opravdu průkopnický, tak je to především využití prostoru jako takového. Můžeme si všimnout toho, že jsou často atypické tvary kuchyňských linek, které ale v daném prostoru slouží mnohem lépe než běžně zajetý standard. Často je to k vidění především u kuchyně na míru, která si může díky projektu přesně do místnosti dovolit pracovat i s atypickými tvary. Praktičnost tak nejdete nejen ve využití prostoru jako takového, ale především v manipulaci se vším potřebným v kuchyni. Prostory tak bývají dost často řešeny i velice jednoduše ohledně pohybu a manipulace.

To Top