Byt

Chcete mít pod kontrolou vlhkost v místnosti? Využijte odvlhčovačů a zvlhčovačů

www.pixabay.com

Problémy s vlhkostí vzduchu mohou být v mnoha ohledech v interiéru docela zásadní. Zpravidla se jedná o to, že je vlhkost mnohem vyšší, než bychom si představovali. Existuje samozřejmě nějaká optimální vlhkost v místnosti, která pokud je překročena, dochází k tvorbě plísní. Příliš suchý vzduch ale také rozhodně není pro naše zdraví dobrý. Obě situace dokáží řešit odvlhčovače, respektive zvlhčovače.

Odvlhčovače umí také zlepšit kvalitu vzduchu

Odvlhčovače jsou přístroje, které odeberou ze vzduchu přebytečnou vlhkost. Vhodný odvlhčovač je ideální volit podle velikosti místnosti. Podle toho také volíme výkon odvlhčovače, respektive kolik litrů je schopen přístroj ze vzduchu odebrat za 24 hodin. Velice oblíbené jsou kombinované odvlhčovače, které jsou schopny rovněž: 

  • Ionizovat
  • Zlepšit celkovou kvalitu vzduchu

Zatímco samotné odvlhčovače snižují relativní vlhkost vzduchu, díky přidanému systému ionizátoru je možno neutralizovat zárodky plísní. Možnost ionizace jako součást odvlhčovače je tak ideální kombinace k boji proti problémům s plísněmi. K vytvoření ideálních podmínek v interiéru však lze zajít ještě dále.

Řešením jsou čističky vzduchu

Pokud chcete čistit vzduch ještě kvalitněji, tak oblíbené přístroje jsou rovněž čističky vzduchu, které pomohou odstranit prach, pyly, plísně, ale třeba také cigaretový kouř. Čistička vzduchu také může být podobně jako odvlhčovač kombinovaná s Ionizátorem. Získáte tak v podstatě dvě funkce v jednom balení.

Příliš suchý vzduch?

Na trochu jiném principu než odvlhčovače, pracují takzvané zvlhčovače. Ty mohou pomoci od příliš suchého vzduchu, který také může být příčinou zdravotních problémů. Při dýchání suchého vzduchu se nám totiž vysušují sliznice. Zvlhčovače vzduchu dokáží přinést do místnosti potřebnou vlhkost. Jsou tak prevencí proti dýchacím obtížím a snižují náchylnost naší sliznice na bakterie a viry.

To Top