Vybavení

Jednoduché tipy, jak držet podlahu neustále dokonale čistou

pexels.com

Některé druhy podlah jsou výborné tím, že se na ně velice špatně chytá špína. Jiné pak především kvůli světlé barvě doslova trpí na znečišťování a každá sebemenší nečistota je zkrátka na podlaze poznat. Dnes vám ale poradíme pár tipů, jak držet dokonale čistou i světlou podlahu. Pojďme na to!

Používejte přípravky s ochranným filtrem

Přípravky s ochranným filtrem jsou o poznání dražší než klasické přípravky na podlahy. Nejde ale o žádné závratné částky a výsledný rozdíl se pohybuje v řádu desítek korun. Jejich účinek ale za vyzkoušení rozhodně stojí.

Přípravy, které aplikují ochranný film na podlahu fungují podobně jako penetrace na bundy. Jakmile je bunda dobře penetrovaná, tak se vlhkost nedostane skrze tkaninu pod bundu a pouze stéká. Přesně tak funguje i ochranný film na podlaze. Jednoduše nepovolí špíně, aby jakkoliv přilnula k podlaze. Výhodou je, že i přes svoje účinky neklouže a nemusíte se ho tak bát aplikovat i na hladkou plovoucí podlahu. Jeho trvání ale záleží na vytíženosti podlahy, takže třeba na chodbách vydrží možná jen několik málo dní.

Co zkusit automatické domácí spotřebiče?

Mladou a zajímavou možností, jak držet neustále podlahu čistou, jsou robotické vysavače. Jedná se o jednoduché domácí spotřebiče, které víceméně mohou pracovat kompletně bez vaší přítomnosti. Většina automatických vysavačů má tvar připomínající curlingový kámen.

Jsou jednoduše dobíjitelné díky dokovací stanici, která rovněž jde umístit na podlahu a ty chytřejší se do ní dokonce umí vrátit. Robot přitom stačí jen zapnout a on pak plní svůj úkol bez další pomoci. Důležitou součástí jsou laserové naváděcí čipy, podle kterých robot rozpozná stěny a předměty a intuitivně se jim vyhýbá. Jedinou nevýhodou může být poměrně vyšší pořizovací cena.

To Top