Byt

Kde bydlet s dětmi v Praze?

www.pixabay.com

Od jak živa k nejatraktivnějším a nejžádanějším lokalitám patřila městská část Praha 5. Nejen, že je opravdu kousek od centra, ale navíc je zde dostatek veškerých služeb, školy, dobře vypadající stavby, ale hlavně klid a mnoho zeleně.

Dnes je Praha 5 považovaná také za centrum města. Najde zde vyžití každý a navíc je zde velké množství obytných lokalit. Je zde skvělé dopravní spojení a to metrem, autobusem nebo tramvají.

Navíc teď mají zastupitelé této městské části v plánu zvelebovat venkovní prostory škol. V plánu je investice v hodnotě čtyř milionů korun. Základní a mateřské školy projdou stavební proměnou, kdy dojde ke vzniku herních a sportovních prostor a navíc velké množství zeleně, aby se měly děti, kde v přírodě učit.

O které školy se jedná?

– Mateřská škola Holečkova

– Mateřská škola Trojdílná

– Mateřská škola Beníškové

– Základní škola a Mateřská škola Kořenského

– Mateřská škola Podbělohorská

Konkrétní změny?

– terénní úpravy

– vznik herních ploch

– vznik pískoviště

– vznik multifunkční balanční sestavy s dřevěnými a lanovými prvky

– vznik stínících prvků ve volných prostranstvích

– vznik sportovních ploch

– vznik prostorů pro míčové hry

– vznik venkovních učeben, smyslových učeben

– vznik prostoru pro tvořivé aktivity s přírodními materiály

V městské části Praha 5 je možnost koupit nebo si pronajmout byty nebo domy různých velikostí a to od úplně nejmenších po byty 5+kk. Počítat však musíme také z větší finanční náročností těchto nemovitostí a to právě z důvodu tak atraktivní a oblíbené lokality.

Navíc zde najdete mnoho zajímavých památek. Například Medvědí fontána, Malostranský hřbitov, Kaple Nejsvětější Trojice, Kostel sv. Filipa a Jakuba, Kaple Nanebevzetí Panny Marie a mnoho dalšího na Smíchově. Motol se pyšní Maltézským mlýnem, Výklenkovou kapličkou, Pivovarem a Krucifixem. Mnoho dalšího najdete na Radlické, v Košířích, Jinonicích a Hlubočepech.

To Top