Reality

Kde nejlépe sehnat široce dostupné ubytování v hlavním městě?

Unsplash.com

Připravujete se k přesunu do Prahy kvůli práci nebo vzdělání? Potom se připravte na to, že hledání bydlení může být poměrně velkým problémem. Dostupnost bydlení v Praze je totiž pro většinu platových tříd poměrně dost komplikované. Celou tuto skutečnost navíc umocňuje ten nepříjemný fakt, že je zde stále větší počet zájemců, ale bytové kapacity zůstávají víceméně skoro stejné.

I tak ale existují možnosti, kde se dá hledat dobré, a přitom dostupné bydlení. A přesně tyto možnosti vám poradíme v rámci dnešního článku.

AirBNB? Funguje i dálkově!

Pokud jste zcestovalí, tak vás společnost AirBNB rozhodně nemohla minout. Jedná se o firmu, nebo spíše internetovou stránku, kde nabízejí majitelé nemovitostí k pronájmu většinou dovolenkové termíny. Jenže zároveň jsou i tací, kteří užívají AirBNB jako ulehčení účetních záležitostí v rámci pronajímání nemovitostí, a proto je pronajímají v rámci měsíců i let. Často to přitom bývá o dost levnější volba než standardní nájemní smlouvy.

Činžovní domy jako nejlepší cenová volba

Pochopitelně pro vás bude vždycky platit, že čím větší bytový dům, tím lépe pro vás. Ve větších domech sice není takové velké soukromí, ale za to jsou celkově dostupné ceny, a navíc máte jistotu, že údržba domu je věcí kolemtivu a ne jedinců, takže pro vás to jsou stoprocentně i ušetřené starosti.

Ačkoliv má činžovní domy Praha hojně zastoupené ve všech částech a oblastech, tak ale i tady panuje nemalý rozdíl v tom, jaká může být počáteční cena nájmů v jednotlivých částech. Pochopitelně budou vždycky tou nejlepší volbou okrajové části jako jsou Bohnice, nebo Ruzyně. Ale také už i části na středu mezi centrem a okrajem Prahy, jako například Holešovice nebo Dejvice, mohou být velice dobrou oblastí v poměru cenu a kvality ubytování.

To Top