Realitní kanceláře

Kdy je správný čas na prodej bytu v hlavním městě?

pexels.com

Ohledně prodeje nemovitostí mnohdy o úspěchu i ceně rozhoduje celá řada větších či menších kritérií. Jedním z nich může být například i načasování, které je konkrétně pro prodeje bytů velice důležité. Jaký čas je ideální a kdy se naopak vyhýbat prodeje nemovitosti jako je byt v Praze? To vám řekneme v dnešním článku.

Zkušenosti velí – řiďte se počasím

Když se podíváte na nabídku bytů a na jakoukoliv realitní kancelář Praha, tak si můžete všimnout, že je kompletní nabídka a její četnost dost podstatně odlišná v zimním a letním období. Je to dáno velice jednoduše počasím.

Už z logiky věci se nikomu nebude chtít stěhovat v zimních měsících, kdy kompletní přesun komplikuje náledí, složitá dopravní situace, zima a další komplikace. Letní a jarní měsíce, popřípadě i hezčí podzim, jsou dokonalým obdobím pro stěhování. Pochopitelně tak v tomto období mnohem častěji hledají zájemci o vlastní nemovitost nabídky prodeje bytu.

Jsou ale výjimky, pro které je zima lepší

Najdou se ale specifické případy, kdy je lepší byt inzerovat v daném období. Naprosto typickým příkladem mohou být především byty, které jsou v rozdělané rekonstrukci nebo dokonce nevybavené či nedostavěné. Zatím co v exteriérových pracích stojí během zimy jakýkoliv progres na místě, tak to pro celou řadu interiérových úkonů neplatí.

I když to není ani zdaleka tak pohodlné jako v létě, tak se v zimě například standardně dělají nové podlahové krytiny, dokonce i malby a úpravy jádra, koupelen a dlažeb. Nabídka bytu s potřebou rekonstrukce, nebo již probíhají rekonstrukcí, je tak mnohem lepší v zimním období. Chytrý klient tak bude počítat s tím, že při včasném koupení v zimních měsících je dostatek času na dokončení prací a samotné stěhování potom bude spadat do ideálních letních měsíců.

To Top