Rodina

Krmivo pro psa nebo kočku musí mít vyvážené nutriční hodnoty. A co dělat při citlivém zažívání?

www.pixabay.com

Ať už máte doma psa nebo kočku, tak každý správný chovatel se soustředí mimo jiné také na kvalitní stravu. Každý domácí mazlíček je trochu jiný a vyžaduje jinou skladbu potravy. Mimo jiné je to dáno také tím, jak je konkrétní zvíře aktivní, zda pobývá hodně venku nebo spíše doma. Volbou správného krmiva pak předejdeme rozvoji zdravotních problémů a třeba také obezity. Mnoho domácích mazlíčků také trpí na nejrůznější alergie a také v tomto případě je potřeba to zohlednit ve výběru krmiva.

Každé psí plemeno je jiné

Jak jsme již zmínili v úvodu, potřeby každého zvířete jsou jiné a v případě psů jsou rozdíly samozřejmě mezi jednotlivými plemeny. Kvalitní krmivo dostupné na trhu můžeme rozdělit do několika kategorií, a to na výrobky pro psy: 

  • S nízkou aktivitou
  • Po sterilizaci
  • S citlivým zažíváním

Málo aktivní pes samozřejmě nemůže přijímat tolik energie, jako velmi aktivní plemeno, protože jeho celkový denní výdej je nižší. Stejně tak jsou speciální granule třeba pro psy po sterilizaci, protože takový pes má větší náchylnost například k nadváze. Máte psa, který má citlivé zažívání? Potom jsou tady vynikající granule pro alergické psy. Jedná se o hypoalergenní krmivo, které se vyznačuje velmi dobrou stravitelností. Riziko alergií snižují suroviny, které například neobsahují lepek, pšenici nebo sóju, a tak významně snižují riziko alergické reakce. Samozřejmě toto krmivo můžete podávat také pejskovi bez jakýchkoliv známek alergie, pokud mu chcete dopřát ty nejvybranější kvalitní suroviny.

Granule vhodné pro kočky

Také pro kočku je samozřejmě potřeba vybrat kvalitní krmivo, v tomto ohledu zde není žádný rozdíl. Také u koček tak stojí za to vsadit na prospěšné granule pro kočky, které zajistí jejich dobré prospívání. Rovněž v tomto případě si lze vybírat z různých druhů krmiva včetně specifických produktů určených třeba pro mazlíčky s alergiemi.

To Top