Bydlení

Kvalitní matrací ke kvalitnímu spánku aneb proč je matrace tolik důležitá?

www.pixabay.com

Dnes už si většina lidí naštěstí uvědomuje důležitost kvalitního spánku. Ten je naprosto zásadní pro náš organismus, protože prostřednictvím spánku čerpá energii. Pokud energie nemáme dostatek, organismus špatně regeneruje, může mít zhoršenou imunitu a být náchylnější k nemocem. Zkrátka v našem těle všechno se vším souvisí a o správný spánek bychom měli dbát obzvlášť. Je ale také důležité, abychom spali zdravě, tedy na zdravé matraci.

Druhy matrací

Na co se tedy u takové matrace zaměřit? Asi každý si vybírá matraci podle tuhosti, někdo má rád měkčí a někdo zase tvrdší. Zde je potřeba upozornit, že příliš měkká matrace obecně není vhodná. Tuhost ale není zdaleka jediným kritériem výběru. Prodej kvalitních matrací dnes naštěstí najdete také na internetu, a tak nemusíte řešit takové otázky, jako jak matraci dovezete domů apod. E-shopy navíc jsou obecně velmi dobré v širokém sortimentu, kde si právě můžete vybírat i z celé řady speciálních matrací. Základní členění ale je na tyto druhy: 

  • Taštičkové matrace
  • Pěnové matrace
  • Latexové matrace

U taštičkových matrací se jedná vlastně o vylepšenou variantu někdejších klasických pružinových matrací. Zde jsou také pružiny, ale jedná se o zcela jiný systém. V podstatě jsou to spíše malé pružinky, které jsou v nezávislých taštičkách. Dobrou alternativou pro kvalitní spánek jsou také pěnové matrace, které patří asi mezi nejrozšířenější typ, a nakonec jsou to luxusní matrace latexové. Také nabídka matrací 120×200 vám může poskytnout všechny tyto druhy, přesně dle vašich preferencí. Hovořili jsme ale také o speciálních vlastnostech matrací, proto si pojďme něco říci ještě o tom.

Když máte zdravotní potíže

Bojujete s problémy se zády nebo máte třeba bolavé klouby? V obou případech jsou pro vás ideální zónové matrace, které nabízejí různé stupně tuhosti pro různé části těla. Vždy tak poskytují optimální oporu a mohou vám pomoci k tomu, že ráno budete vstávat radostněji.

To Top