Dům

Kvalitní betonářská ocel je doslova nesmrtelná

ocel
pixabay.com

Beton je velice silným a bytelným stavebním materiálem, o tom není žádných pochyb. I přesto může mít tento produkt sám o sobě jisté slabiny. Chcete-li u betonových prvků docílit jejich zvýšené odolnosti, pevnosti a zároveň dlouhověkosti, stane se vaším věrným pomocníkem betonářská ocel.

Materiál, jehož název mnohé prozrazuje. Ocelové doplňky určené právě do betonu. Aby bylo dosaženo výše zmíněného, musí jít vždy o normované produkty té nejvyšší kvality, s nimiž získáte požadovanou maximální trvanlivost.

Co všechno vydrží betonářská ocel?

Tento hutní materiál je často využíván díky svým vlastnostem. Těch je samozřejmě docíleno precizními výrobními procesy. Kvalitní ocel je schopná odolávat vysokým teplotním rozdílům, což z ní dělá velice univerzální produkt upotřebitelný v podstatě kdekoliv.

Dále je to také schopnost odolávat značnému namáhání, a to hlavně tomu mechanickému. Pevnost, pružnost a houževnatost jsou vlastnosti doslova pasující k tomuto typu sortimentu.

Betonářská ocel dokáže poměrně jednoduše zabránit jakémukoliv nežádoucímu popraskání betonového povrchu a jeho následnému pohybu. I proto se užívá nejenom v průmyslovém, ale iv běžném stavebnictví.

Kde všude se využívá betonářská ocel?

Kvalitní betonářská ocel je nedílnou součástí základových desek v podstatě všech nemovitostí. Naleznete ji nejenom při stavbě rodinných domů, ale také bytových objektů, továren, mrakodrapů, obchodních domů a podobně. Výjimkou dokonce nejsou ani mostní konstrukce a jiné výškové budovy, kde dochází k zachování výše popisovaných vlastností.

Hutní materiál nabývá velkého množství podob, je však pravdou, že ocel do betonu je jedním z hlavních představitelů. Vždyť železobeton je toho jasným důkazem. Ve výsledku můžete volit mezi žebírkovou a hladkou ocelí.

To Top