Bydlení

Máte malou koupelnu: vana či sprcha?

pixabay.cz

Že jste byli zvyklí dát si po ránu rychlou sprchu a večer se pěkně naložit do vany? Teď si však o tom můžete nechat jen zdát, protože do vaší nové koupelny se obojí prostě nevejde.

Volbu mezi vanou nebo sprchou při realizaci koupelny ovlivňuje spousta faktorů od účtů za energii až po bezpečnost rodinných příslušníků. Zatímco sprchy představují rychlé řešení vaší každodenní očisty, vana představuje pohodlí a luxusní zážitek z každé koupele. Zamyslete se nad výhodami vany i sprchy, abyste našli řešení, které vyhovuje vašim požadavkům a životnímu stylu.

Vana

Vana je skvělá pro relaxační chvilky. Někteří z nás si koupelnu bez vany proto nedovedou ani představit.  Naložit se do vany, prohřát kosti, zavřít oči a nechat myšlenky plynout. Obzvláště ženy nedají na vanu právě z toho důvodu dopustit. Některé vany disponují dokonce vzduchovými tryskami a tak majitelé vany mohou mít v koupelně zároveň svoji soukromou vířivku. Také domácnosti s malými dětmi, které cákání ve vaně s různými kachničkami a kelímky prostě milují, volí při vybavování koupelny spíše vanu.  Pokud byste rádi do své koupelny vanu, ale máte pocit, že prostory vaší koupelny nejsou pro tento účel vhodné, pak vězte, že vany se vyrábějí v různých velikostech a tvarech.

Sprcha

Pokud jde o energetickou úspornost, vyhrává sprcha na plné čáře. Pokud nejste tedy milovníky dlouhého sprchování. Osoby se zdravotním postižením nebo senioři ocení přístupnost do sprchy, kde není nutné překonávat žádnou překážku. Obzvláště sportovně založené rodiny dávají přednost sprchování před koupelí. Rychlá sprcha také nevysušuje naši pokožku tak jako dlouhé koupání.  I zde si můžeme vybrat z různých designů či velikostí sprchových koutů dle našeho vkusu a možností. Pro milovníky luxusu obchody nabízejí sprchové kouty s funkcí dešťových sprch či tryskami.

Řešení jménem vanová zástěna

Stále jste se nerozhodli pro jednu z variant vana či sprcha a nechce se vám vzdát se ani jednoho? Potom se nabízí možnost zakoupení tzv. vanové zástěny. Vyrábí se v různých materiálech a tvarech, tak aby pasovaly na všechny typy vany. Pokud  vlastníme vanu, ve které se zároveň sprchujeme,  hrozí při každém takovém sprchování menší potopa v koupelně. Instalace vanové zástěny je jednoduchým a praktickým řešením.

 

To Top