Dům

Proč plynové spotřebiče vyžadují pravidelnou kontrolu?

plyn
pixabay.com

Revize, kontroly, tlakové zkoušky a podobné procesy tohoto typu. To jsou povinnosti, jimž by se neměl vyhýbat žádný majitel plynového spotřebiče. Ať už je to Karma, Mora nebo produkty typu Gamat 461 a Gamat 4000.

Velká spousta lidí si klade otázku, z jakého důvodu je nutné provádět pravidelné kontroly těchto výrobků? Ano, jde sice o přístroje pracující s plynem, který je životu nebezpečný, ale je to skutečně nutné v takové míře? Věřte, že ano. A právě o tom vás přesvědčí následující řádky.

Mora a Karma musejí pracovat na sto procent

Vlastníte-li doma produkty Mora, Karma a další podobné, měli byste si uvědomit jednu zásadní věc. Jejich pravidelný a dlouhodobý provoz je spojen s určitým opotřebením stejně, jaké je tomu u spousty jiných výrobků. Díky těmto procesům pak vznikají nežádoucí závady, při nichž dochází k zanášení, ucpávání a k častým poruchám. A následky mohou být u těchto zařízení katastrofální.

Taková Karma nebo model přístroje Gamat 4000 mohou nadělat spoustu škody. Unikající plyn je toho jasným důkazem. Nejde pouze o to, že se jej nadýcháte, ale je tu ještě riziko nežádoucího výbuchu. Proto je nutné k těmto prvkům přistupovat s maximální obezřetností.

Nikdy nepodceňujte pravidelnou údržbu, kterou mimochodem musí provádět pouze osoby k tomu pověřené.

Jak časté jsou revize a kontroly plynových zařízení?

Je jedno jestli máte doma Gamat 461, Karmu nebo Moru. Vždy takové zařízení nechte zkontrolovat alespoň jednou za rok. Potřebnou revizi s odpovídající výstupní zprávou pak jednou za tři roky. Jednoletý interval se týká také servisních prohlídek plynových spotřebičů. Co se týče tlakové zkoušky plynovodu, ta má platnost šest měsíců.

Myslete na pravidelné kontroly plynových zařízení, navíc teď, když už víte proč je vlastně provádět.

To Top