Reality

Máte nájemní smlouvu z roku 2013 a mladší? Pozor, mnohé se pro vás může změnit

pixabay.com

Pro dlouhodobé nájemníky se smlouvou na dobu neurčitou, nebo hodně dlouhé časové období mohou přijít drobné změny v budoucích poměrech. Letos totiž vešla v účinnost nová vyhláška, která právě nájemní smlouvy z roku 2013 a mladší může ovlivnit. Jak se to může stát?

Z pohledu nájemce: není důvod se ničeho bát

Jako nájemce se nemusíte bát ničeho zásadního, co by například mohlo ovlivnit vaše další trvání nájmu či specifické podmínky. Vesměs se jedná o změny, které se dotknou svíce nájemníka a vy tak můžete být naprosto v klidu.

I tak se ale vyplatí vědět co je nového v nájemní vyhlášce, která letos na přechodu září a října přišla v platnost. Pro běžné nájmy nemovitostí jako jsou byty a domy se nemění víceméně nic, pokud se pak bavíme o takzvané pachtovní smlouvě, tak se některé poměry mohou měnit. Zásadní rozdíl je totiž v tom, že před změnami byla pro českou ústavu pachtovní smlouva víceméně neznámá, a proto s ní nedokázala počítat a stanovit její limity.

Jste nájemník a nejste si jistí? Správa nemovitostí vám může pomoci

I když v tomto ohledu změny nájemních smluv není nic zásadního pro běžné nájemníky, tak se neustále mění velká spousta vyhlášek a pravidel pro realitní trh. Pro lidi bez zkušeností a zdrojů přitom nemusí být často jednoduché podchytit včas změny, porozumět jim a vyhnout se tak problémům.

Správa nemovitostí je službou realitních kanceláří, která mimo spousty jiných možností nabídne právě i pomoc přesně v tomto ohledu. Realitní kanceláře mají k dispozici jak schopné makléře, tak i právníky a účetní, kteří jsou neustále informováni o aktuálním dění a také o aktuálních zákonech a vyhláškách. Mohou tak velice rychle reagovat na veškeré změny v realitním trhu a vy se tak s jistotou vyhnete jakýmkoliv obtížím.

To Top