Byt

Na co se připravit při prodeji nemovitosti?

pixabay.com

Chystáte se prodávat nemovitost? Máme pro vás pár typů, jak ji prodat co nejlépe.

Správná cena

Nejlepší by bylo hned na začátku se vyhnout nereálným představám o hodnotě vaší nemovitosti. Proto dobře zvažte, jakou cenu zvolíte. Správně zvolená cena je základem úspěchu.

Nejlepší je sledovat pravidelně inzeráty ve stejné lokalitě a porovnávat, co a za kolik nabízí ostatní, jaký je o to zájem a podle toho uzpůsobit vámi stanovenou cenu.

Vyjednávání

Připravte se na to, že kupující s vámi bude chtít smlouvat. Proto při zvolení ceny si nechte nějaký rezervní prostor pro možnost vyjednávání. Velmi se doporučuje do inzerátu zapojit spojení „při rychlém jednání sleva“ a tou případnou slevou tedy navýšit reálnou cenu, kterou chcete za nemovitost dostat.

Rekonstrukce před prodejem?

Z mnoha zkušeností vyplývá, že se většinou rekonstrukce před samotným prodejem nevyplatila. Hodnota nemovitosti se nenavýší o tolik, když si propočítáte náklady na rekonstrukci. Samozřejmě prodávejte nemovitost v dobrém, pravidelně udržovaném stavu. Většinou dají kupci na první dobrý dojem. Doporučuje se vymalovat místnosti, natřít ploty a dveře, ale ne žádná hloubková a finančně náročná rekonstrukce.

Před samotnou poslední údržbou si zkuste celou nemovitost včetně exteriéru projít, vciťte se do role kupujícího a zkuste si všímat všech detailů. Pokuste se vyzdvihnout veškeré drobnosti, které by potencionálního kupce mohly zaujmout.

Odborníci

Nikdy neprohloubíte, když si při prodeji bytu či domu necháte poradit od odborníků. Mohou vám poradit ohledně situace na trhu, cen a případných úprav, které by bylo třeba provést ještě před prodejem. Navíc vám celkově dají typy při tvorbě inzerátu, nasazování fotografií a kompletně celé inzerce. Pokud budete chtít, celou inzerci si vezmou na starost místo vás.

To Top