Zahrada

Nádrže na dešťovou vodu jako dokonalé řešení problémů s nedostatkem vody v létě

unsplash.com

Už se vám stalo, že jste potřebovali na své zahradě nebo pozemku zalévat, umývat či cokoliv podobného, ale bohužel nebyla k dispozici žádná užitková voda? Pokud ano, tak rozhodně nejste zdaleka jediní. V posledních letech totiž zrovna počasí není nakloněné dostatečnému obnovování spodních vod.

Poměrně krátké a mírné zimy, které vystřídají opravdu horké měsíce, jsou důvodem, proč se na vrcholu léta potýkáme s nedostatkem užitkové vody. A jediným opravdu kvalitním řešením, jsou nádrže na dešťovou vodu!

Jaká je funkce nádrží?

Funkce nádrží je své podstatě velice jednoduchá. Nejsou nijak odlišné od jiných nádrží v tom, že do nich pomocí samospádu vtéká voda, kde je připravena k dalšímu použití. Ale zásadní rozdíl přichází v moment, kdy se zcela naopak budeme chtít k vodě dostat. Na rozdíl od dalších technologií jsou totiž v podzemí. Do nádrží můžeme nakouknout pomocí otevíratelného poklopu, nebo odčerpávat vodu pomocí automatických čerpadel.

Proč investovat do této technologie?

Pravdou je, že realizace nádrží na dešťovou vodu na klíč není zrovna nejlevnější záležitost. Ale lze na ně použít takzvanou dotaci dešťovka, která nám umožňuje minimálně z části financovat jejich provoz. Hlavními výhodami je pochopitelně samostatné umístění nádrže. Voda, která není vystavena přímému slunci, má mnohem lepší vlastnosti. Nádrž v podzemí navíc dokáže ušetřit spoustu místa na povrchu a ušetřit vás celé řady estetických potencionálních nedostatků.

Jak dlouho řešení vydrží?

Pokud nedojde k výjimečným okolnostem, tak je zařízení koncipováno tak, že nás všechny přežije. Jedná se totiž o nádrže z kvalitního polyethylenu. Ten dokonale odolává nejen fyzikálním, ale i chemickým činitelům, které v půdě bude potkávat. Řešení je to tak rozhodně trvalé.

To Top