Zahrada

Připravujete se již na jarní zahradní sezonu? Poradíme, co vám rozhodně nesmí chybět za vybavení!

unsplash.com

Ačkoliv se teprve blíží konec ledna, tak už nedočkaví zahrádkáři zajisté vyhlížejí první teplé dny a odchod nočních mrazů, které jim umožní zcela rozvinout snahy na nové zahrádkářské sezoně. Zatím je na samotné konání sice brzy, ale kdo řekl, že už touto dobou nemůžeme učinit všechny důležité přípravy?

Dnes se tak společně podíváme především na to, jaké oblečení a vybavení pro vaše pohodlí a bezpečí byste měli mít připraveno, abyste s odchodem mrazů rovnou mohli začít s prací.

Nepodceňujte jarní slunce

Spousta lidí má zlozvyk s jarním sluncem vyjít ven nalehko a rovnou se pustit do práce. Rozhodně bychom ale neměli podceňovat jarní slunce a nepříjemný větřík, který na jaře vždycky budeme potkávat. Proto i na jarní období myslete na to, abyste měli připraveni k práci všechno oblečení, ideálně tak, abyste jej mohli měnit.

Nejlepším nápadem je mít několik vrstev, díky čemuž je můžete sundávat v případě většího tepla. Popřípadě mezi různými druhy pracovních oděvů můžete standardně najít montérky s odnímatelnými nohavicemi, ze kterých se za pár chvilek stanou šortky.

Nezapomínejte na kvalitní pracovní rukavice

Mimo toho byste neměli zapomínat na to, abyste drželi ruce v bezpečí, teple a suchu po celou dobu práce. Kvalitní pracovní rukavice jsou otázkou investice v rámci desítek korun a neměli by v dostatečném množství chybět na žádné zahradě. Ideálně by vám přitom neměl stačit jen jeden pár rukavic, ale měli byste myslet na různé příležitosti. Pro práci s nástroji je kvůli třískám a nečistotám ideální volit klasické plátěné rukavice. Pro práci s hlínou a vodou potom pogumované rukavice, co vás udrží v teple. A v případě řezání či pálení materiálu je pak nejlepší volbou zcela speciální druh rukavic se zvýšenou ochranou.

To Top