Byt

Nejlukrativnější kraj pro investice do nemovitostí? Praha přináší zajímavé možnosti!

Praha
pixabay.com

Hledáte ideální místo pro nákup nové nemovitosti za účelem investice a přemýšlíte, který kraj nabízí největší potenciál zhodnocení? Pokud sáhnete po pražské nemovitosti, jen v málo případech uděláte chybu. Proč tomu tak je a jaké další kraje nabízí lukrativní vyhlídky pro investory do nemovitostí?

Nejvyšší ceny za poslední roky a ještě není konec

Začátkem poslední třetiny roku 2017 zaznamenaly nemovitosti nárůst cen v porovnání s první čtvrtinou roku. A to i přesto, že si Česká národní banka od regulací hypoték slibovala snížení tlaku na již tak nedostatečný trh. Podle odborníků je nepravděpodobné, že by ceny měly začít klesat. Hlavně to platí pro vysoce lukrativní lokality, jakými je hlavní město Praha a blízké okolí. Co se týká investic, výhodný může být nákup bytů v Praze z hlediska spekulace o následném prodeji za vyšší cenu i v rámci dlouhodobé investice na pronajímání. Ačkoliv se totiž setkáme s vysokými cenami bytů, nezahálejí ani ceny pronájmů, které se neustále zvyšují. Z toho důvodu se počítá s rychlejší návratností než v jiných velkých městech.

Vybírejte pečlivě a nechte si poradit

Základem správného výběru nemovitosti je její hodnota i ve výhledu do budoucna. Ať už se jedná o byt či dům k vaší osobní potřebě, nebo přímo o investici, se správným výběrem se nebojte otálet. Pečlivě si projděte všechny nabídky a neváhejte si na tu nejlepší počkat. Realitní kancelář Praha vám může pomoci s výběrem a představuje spolehlivého partnera na trhu s nemovitostmi.

Jaké další kraje nabízí nemovitosti zajímavé do budoucna?

Kromě Prahy vykazují i další kraje v České republice zajímavá čísla a vývoj. V roce 2016 stoupla cena bytů v Plzni o více než 14 procent. Do budoucna se dá jistě počítat s podobnými úkazy. Pozadu nezůstávají ani další velká města, jako jsou Brno či Hradec Králové. Před samotným nákupem nemovitosti ve zvoleném kraji se podívejte na vývoj cen za posledních pár let. Aby byl nárůst cen pravděpodobný, mělo by se jednat o lukrativní lokalitu s dobrým zázemím.

To Top