Dům

Stavíte domek? Myslete na svoje pohodlí i bezpečnost!

dům
pixabay.com

Stále více lidí touží po vlastním bydlení a jednou z možností, jak si tento sen splnit, je postavit si domeček přesně podle svých představ. Je jasné, že se stavbou domu je hromada práce, zvláště pak, když se do tohoto úkolu pustíte na vlastní triko. Je to ale zároveň jeden z nejlepších způsobů, jak svým způsobem ušetřit peníze a především mít všechno tak, jak jste si to vysnili. Pokud i vy stavíte domeček nebo třeba jen rekonstruujete ten stávající, měli byste myslet nejen na svoje pohodlí, díky kterému vám práce půjde snadněji od ruky, ale především na svoji bezpečnost. Ne nadarmo se totiž říká, že zdraví má člověk jen jedno.

Buďte v teple a v suchu

Možná patříte k lidem, kteří na stavbě pracují i v tomto počasí. Zvláště pokud nemáte na výběr a chcete před nástupem zimy stihnout dokončit alespoň hrubou stavbu, která pak bude přes nejstudenější období v roce odpočívat a vy nabírat síly na jaro, až se znovu pustíte do práce. Nezáleží ani tak na tom, jestli musíte pracovat do příchodu zimy, ono ani na podzim není zrovna nejtepleji. Pracovní oděvy by v tomto případě měly být samozřejmostí, protože vás ochrání před úrazy a samozřejmě i před prochladnutím nebo promočením v případě deště.

Od triček až po montérky

Když se řekne pracovní oblečení, každý z nás si pod tím představí něco jiného. Pro někoho jsou to monterky, pro jiného pracovní trička, pro dalšího praktické kraťasy, které disponují šikovnými kapsičkami. Pracovní oděvy vybírejte nejen podle toho, na co je využijete – například monterky se zesílenými koleny vás ochrání před otlačením, až budete v novém domku pokládat podlahu. Ale ohlížet se můžete i na aktuální počasí. Teplé bundy využijete teď v zimě, lehké kraťasy a trička zase v létě, kdy je podstatně tepleji.

I bezpečí hraje důležitou roli

Na stavbě se děje celá řada činností. Kdo staví, ten si to určitě dokáže dost dobře představit. Nikdy nevíte, kdy se vám něco přihodí. Můžete si třeba šlápnout na zapomenutý hřebík, který tenkou podrážkou u nekvalitní obuvi projede jako nůž máslem – v takovém případě jsou daleko lepší pracovní boty. Proto si pořiďte i šikovné ochranné pomůcky v podobě respiračních roušek, rukavic nebo helem, které se hodí v případě, kdy je domeček opravdu jen hrubou stavbou a kde hrozí, že odněkud může kdykoli cokoli spadnout.

To Top