Reality

Nemovitosti v Praze. Víte, kde vzniká opravdu největší přetlak?

unsplash.com

O Praze se už dlouhodobě ví, že se nedaří plně uspokojit nároky, které mají na místní prostředí současní i noví obyvatelé. Především v oblasti dostupného bydlení pro mladé páry je Praha extrémně vytížená, protože poptávka razantně převyšuje nabídku.

Nejedná se ale pouze o samotné bydlení pro mladé, kde se dá říct, že Praha musí řešit pravidelné nepříjemnosti v rámci dostatečné nabídky svých služeb. Dnes se podíváme na to, jaké jiné nemovitosti také mohou mít podobné problémy.

Extrémní vytíženost kancelářských prostorů

Ačkoliv jsou mnohé společnosti působící v Praze opravdu jenom krátkého trvání, tak se jejich vyprázdněná místa většinou zaplňují doslova extrémním tempem. Proto se můžete spolehnout na to, že pokud najdete kancelář v centru Prahy, tak máte opravdu velkou výsadu a konkurenční výhodu. Tyto prostory jsou opravdu extrémně vytížené a není žádným tajemstvím, že jsou mnohé z nich obsazené dříve, než se vůbec uvolní. Mnozí totiž ve světle velkých požadavků preferují fronty čekajících zákazníků.

Dostatek bydlení v činžovních domech

Ačkoliv se článek nevěnuje přímo dostupnému bydlení, tak jsou zde činžovní domy extrémně důležitou součástí. Ona sama o sobě činžovní domy Praha nabídne jak na okrajových lokalitách, kde nabízí právě dostupné bydlení, tak i přímo v centru, kde je bydlení naopak výsadou finančně aklimatizovaných pražských obyvatel.

Problematika činžovních domů je ale opravdu velká. Jedná se totiž o jednu ze základních potencionálních kapacit, které by mohly mít v moci celkové zlepšení situace ohledně dostupnosti bydlení. Oproti zvyšujícím se požadavkům jich ale vzniká opravdu málo, zatím co ty které vznikají, většinou kvůli nátlaku developerů na vratnost investice preferují prodeje jednotlivých bytových jednotek.

To Top