Interiér

Není samolepka jako samolepka, aneb pojďte se podívat do světa samolepek na zeď!

pixabay.com

Kdekoho možná překvapí jak moc oblíbenou a všední součástí domovů se postupně samolepky na zeď stávají. Lidé je kupují mnohem častěji a s tím pochopitelně roste i snaha o co nejlepší výběr. Od obyčejných papírových samolepek, co nepřežijí jeden měsíc se totiž moderní samolepky na zeď dostaly k naprosto odlišné kvalitě.

Velice jednoduché a žádné obtížná montáž

Proces připravování samolepky na zeď se dá nazvat montáž jen s velkou nadsázkou. Nebudete totiž potřebovat vůbec nic, žádné hřebíky, žádná lepidla. Možná jen bude potřeba trošku odmastit stěnu. To jediné, na čem nebude samolepka držet je totiž špatně upravená stěna. Proto odstraňte veškeré věci jako jsou například lehce odchlíplé kousky malby, nebo omítky a zatřete je obyčejnou sádrovou stěrkou. Stejně tak nesmí být stěna mokrá nebo vlhká, jinak lepidlo na samolepce nebude držet. Samolepku potom nalepíte jenom tak, že sejmete zadní stranu a lepící vrstvu pomalu postupně dáte ke stěně, než ji vyhladíte, tak ji například kreditní kartou projeďte od středu do stran, aby nezůstaly pod samolepkou vzduchové bubliny.

Samolepky na zeď mají doslova nekonečný výběr

Samolepek na zeď můžete opravdu sehnat celé tisíce různých druhů. V posledních letech se stávají nejpopulárnější samolepky na zeď především mozaiky tvořené několika jednotlivými obrazci. Jde často o krajinu, nebo zvířecí motiv, který je rozdělený do několika jednotlivých obrazců a ty jsou seskládané na stěně tak, aby vytvořily dokonalý celek.

K tomu mnohdy mívají i další zajímavé efekty, jako může být trojrozměrné pozadí měnící se při různém úhlu pohledu. Nezapomínejte ani na starší ale stále právem oblíbenou metodu – zlepšení obrázku pomocí profilování, kdy jsou některé předměty na obrazu vystrčeny víc do prostoru a tvoří opět trojrozměrný dojem.

To Top