Bydlení

Nepodceňujte význam betonářské oceli

betonářská ocel

Betonářská ocel je nepostradatelnou součástí jakékoliv výstavby. Stavební prvek, který primárně slouží k zesílení spodních konstrukcí, na nichž jsou vybudovány ty další. Nejde však jen o stavbu nemovitostí a rozlehlých budov. Betonářská ocel se vám hodí také při vyztužování opěrných zdí, betonových plotů a jinde.

Mnozí domácí kutilové význam této investice značně podceňují, což se může promítat do výsledné kvality a stability. Vynechávání betonářské oceli může být dokonce životu nebezpečně, pakliže dojde k sesunutí takové zdi, hlavně v okamžiku, kdy je na ni vyvíjen určitý tlak.

Jak vypadá betonářská ocel?

Pod tímto pojmem si představte klasický roxor. Hutní prvek o příslušném průměru a délce, jež lze do jisté tloušťky ohýbat a uzpůsobovat vlastním potřebám. Žebrovaný povrch betonářské oceli přispívá k většímu vyztužení a soudržnosti s betonem.

V tomto ohledu můžete narazit ještě na další obdobný prvek, jímž jsou kari sítě. Ty také tvoří důležitou součást betonu, a to hlavně v podlahách a základových deskách. Zpevňující element s rozdílnými rozměry ok, který je aplikovatelný i do nenosných částí nemovitostí. Výjimkou nejsou ani pojezdové plochy.

Kari sítě jsou vyráběny v celkové ploše 2×3 metry, liší se pouze tloušťkou a velikostí oka.

Kde se dají použít kari sítě?

Není to samozřejmě jen spojení s betonem, kde jsou kari sítě, jako doma. Díky jejich pravidelným tvarům a dostatečné pevnosti patří k oblíbeným doplňkům při výstavbě chovatelských klecí. Vedle stavebnictví je to také zemědělství nebo zahrádkářství. Kari sítě jednoduše odstřihnete, ohnete podle libosti a vytvoříte s nimi tvar, o nějž stojíte.

Betonářská ocel, včetně kari sítí, to je zkrátka univerzální hutní materiál s širokými možnostmi užití, u něhož byste měli sázet pouze na kvalitní a normované produkty.

To Top