Bydlení

Nevíte jaké vánoční dekorace? Letos frčí pastelové barvy

V jakém barevném duchu se ponesou letošní Vánoce? Designéři ozdob se letos inspirovali překvapivě v jarních módních kolekcích.

Aktualne.cz

Pudrové romantické barvy rozhodně nejsou jen záležitostí jara. Designéři vánočních ozdob je zařadili do nejnovější kolekce, takže pastelově modrou, růžovou či mentolovou můžete nazdobit i vánoční stromeček. 

Inspiraci na přehlídkových molech našli i v případě fuchsiové či fialové s růžovými podtóny. Výrazné křišťálové poloprůhledné dekorace v živých odstínech jsou hitem této zimy a v kombinaci se zelenou dodají vánočním oslavám nový rozměr. Sladkou paletu pak doplňuje elegance a luxus, a to v podobě umírněné hnědé ve spojení se zlatou a bílou. Nezapomíná se ani na oblíbené metalické odstíny.

„Letošní Vánoce budou skutečně veselé. Barevnost tentokrát při vytváření kolekce vánočních ozdob hrála velkou roli. Superbarevné odstíny jsou inspirované pop artem a dětskou hravostí. Oslovili nás barvy, jako je tyrkysová, kanárkově žlutá, třešňová a odstíny mandarinky kontrastující s černou a bílou. Syté tóny pak změkčuje světle růžová a stříbrná, využíváme tak plně celou barevnou paletu. Kromě toho jsme i letos naplno využili rustikální a skandinávský styl. Světlé severské zimní barvy podtrhuje zemitá hnědá, šedá, ale i zelená, které v kombinaci s průhlednými baňkami a metalickými odstíny vytváří tu pravou atmosféru,“ popisuje trendy Kateřina Tichá, majitelka firmy Glassor, předního výrobce vánočních ozdob u nás.

Víte, co je na tom nejlepší? Že se tak konečně do módy vrací ozdoby, které hluboko ve skříni ukrývají naši rodiče a prarodiče, jen na nějaký čas podlehli tlaku a vyměnili je za červené a zlaté. Já osobně se raduju. Právě tyhle vintage ozdoby totiž všem babičkám plošně už nějakou dobu kradu. Po dlouhé době tedy i já budu mít trendy vánoční stromek.

To Top