Dům

Nové zákony ohledně stavby a údržby domů jsou v mnoha ohledech přísnější i zjednodušené

pixabay,com

Už na samotném začátku roku došlo k několika právním změnám, které silně postihli probíhající i nastávající stavby. Jedná se především o změny v oblasti ekologie a ochrany okolního prostředí. Právě stavby totiž dokáží znečistit i široké prostředí mimo samotné staveniště. Právě tomu se věnují současné vyhlášky.

Ekologie a energetická úspora již není možnost, ale povinnost

Donedávna platilo, že pokud jste chtěli mít dům co vám bude šetřit peníze, tak jste si mohli připlatit za mnohem lepší izolační materiály a díky tomu stoupnout jak v hodnocení energetické úspory, tak i ekologického žebříčku. Ze slova můžete se, ale v letošním roce stalo musíte. A neplatí to pouze pro nové stavby ve fázi plánování a projektu, ale také pro stavby ve fázi výstavby. Pokud tedy lze ještě aplikovat nová pravidla na nevystavěné části nemovitosti, nezbývá vám jiná možnost.

Úlevou je, že tato pravidla stanoví jen taková pravidla jako jsou různé procentuální obsahy toxických látek ve stavebních materiálech jako jsou například PVC podlahy či potřebné izolační a tepelné vlastnosti použitých materiálů. Při pomoci od správných lidí se tak nemusí aplikace nových pravidel na ceně nijak výrazně odrazit. V nějakých ohledech dokonce i ušetříte díky nově nabízeným dotacím.

Realitní kanceláře a správa domů dokáží pomoci

Není to jen na stavbyvedoucích, ale i do budoucna je potřeba držet nemovitost v právních normách. S tím mimo řemeslníků jako takových mohou pomoci i realitní kanceláře službou správa domů, která má za úkol držet a monitorovat stav hlídané nemovitosti. Je mnohem více využívána podnikateli, protože maže a eliminuje různá rizika, která z podnikání automaticky vzejdou. Ale i pro samostatného majitele nemovitosti s cílem pro osobní užití dokáží být tyto služby velice efektivní a nabídnou mnohé výhody, kterých se jinde v rámci jediné společnosti a balíčku služeb nesetkáte.

To Top