Dům

Sledování změn v katastru nemovitostí a další nepříjemné úkony spojené s vlastnictvím nemovitosti

pixabay.com

I když se snaží realitní kanceláře stále vycházet svým klientům vstříc, tak úřady v naší republice podobný přístup mnohdy neschvalují. Naopak je spousta oblastí realitního podnikání mnohem složitější, než byla dřív a odborná pomoc se tak z vítané stává téměř nepostradatelnou.

Změny v katastru i evidence ubytovaných je mnohem obtížnější

Nově navržené systémy, díky nimž jsou veřejné různé katastry nemovitostí a podobné služby prošli spoustou nových změn. Nedá se ale říci, že by to byly změny k lepšímu. Většinou se setkaly s jakkoliv pozitivním, nebo alespoň neutrálním postojem jen v případě odborné části. Jakmile se v katastru pokoušela, jakkoliv vyznat skupina lajků bez odborných zkušeností, byla všechna chvála rázem pryč. I pro hotely a majitele nemovitostí s cílem dlouhodobého ubytování klientů se situace opět zhoršila kvůli nové povinnosti pokročilé evidence každé ubytované osoby z domova i ciziny. Tato komplikace vznikla na základě vyhlášek Evropské unie, které se snaží monitorovat pohyb cizinců po Evropě.

Správa činžovních domů a nemovitostí? Podnikatelé pomoc vítají!

I díky se ale stává mnohem populárnější služba, kterou realitní kanceláře nepříliš dlouho nabízejí svým klientům. Takzvaná správa činžovních domů je specifickým balíček menších služeb, které jsou ušity na míru právě majitelům nemovitostí s cílem pronájmu a dlouhodobého zisku.

Pomoci mohou, jak s běžnými náležitostmi jako je komunikace s klienty, inventář vybavení a také platební styk a dodržování smluvních podmínek, tak i s takovými oblastmi podnikání jako je právě složitá byrokracie v republice a lepší orientace ve všech oblastech podnikání. Díky profesionální realitní i právní pomoci tak můžete mít takovou jistotu, která vám zaručí klidné spaní.

To Top