Dům

Podzim se hlásí o slovo. Chystejte se zazimovat zahradu!

www.pixabay.com

Létu již dávno odzvonilo a o slovo se přihlásil chladnější podzim. Ačkoli si to možná ještě nepřipouštíme, nebude to tak dlouho trvat a zavládne tu studená zima. Ještě než se objeví první ranní mrazíky je potřeba připravit vaši zahradu do stavu, ve kterém dokáže nevlídné zimní období přečkat. Zazimování zahrady by mělo být nepsanou povinností každého nadšeného zahrádkáře. Patříte k nim i vy? Pak si přečtěte náš dnešní článek!

Jaké úkoly na vás čekají při podzimní starosti o zahradu?

Jestliže chcete, aby se na vás vaše zahrada s příchodem veselého jara usmívala ve vší kráse, pak se o ni před nástupem zimy musíte postarat. Jedině tak se na ní nepodepíší kruté teploty, sníh nebo mráz, který je pro toto období typický. Důležité je nejen shrabat všechno spadané listí, ale zazimovat stromky, zrýt záhonky i ochránit květiny.

Svědomitý přístup přináší ovoceimg2300000106

Máte-li na zahradě stromy, měli byste ty staré a nemocné pokácet a u těch ostatních posbírat plody, které by se mohly stát příčinou nákazy a nadzemní část stromků obalit textilií nebo folií. Co se týče starosti o záhonky, ty vám doporučujeme zrýt na hloubku rýče. Vzniknou tak větší hroudy, proti kterým nemá mráz žádnou šanci. Při práci používejte pracovní rukavice, které vás ochrání před zašpiněním a hlína se vám tak nedostane za nehty. Péči o zahradu nepodceňujte a pamatujte, že jen svědomitá práce může na jaře přinést ovoce.

Listí můžete použít na kompost nebo jako ochranu pro stromky a květiny

Jak jsme již řekli na začátku, mezi podzimní úkoly patří i shrabat listí, které se vám přes zimu nemusí po zahradě povalovat ladem skladem. Shrabané listí můžete umístit na kompost, nebo se dá skvěle využít jako ochrana pro keříky nebo menší stromky. Listí je ochrání před napadaným sněhem a ten jim nebude mít šanci tolik ublížit.

To Top