Byt

Proč bydlet právě v Praze?

Obrázek: pixabay.com

Praha – hlavní město, město sto věží. Turisty často navštěvovaná a to z důvodu svého historického zázemí, půvabu a nočnímu životu. Praha je nejlidnatější město České republiky. Tak proč se sem stěhuje tolik lidí ročně?

Výhody velkoměsta

– Už jen z faktu, že jde o hlavní město, vyplývá, že je zde obrovský pracovní potenciál a to jak pro budoucí zaměstnance, tak i pro podnikatele, kteří chtějí rozjet svůj business. Je zde obrovské množství velkých i malých firem a personálních agentur, které zprostředkovávají práci a brigády.

– Velký výběr škol. Mnoho studentů se sem přesouvá po maturitě, protože si zde mohou vybrat ze škol veřejných i soukromých. Studovat zde mohou například Univerzitu Karlovu, Vysokou školu ekonomickou, Českou zemědělskou univerzitu, Univerzitu Jana Ámose Komenského, Vysokou školu obchodní a mnoho dalších. Vzhledem k tomu, jak velké studijní možnosti tu jsou, nalezneme zde i mnoho kolejí, kde se studenti mohou ubytovat a to například v Opletalově, Jeseniové, na Strahově, Jižním Městě, Na Větrníku, Na Lysině a další.

– Kulturní vyžití je opravdu bohaté. Na své si tu přijde každý a to od kin, divadel, oper, barů, restaurací, klubů po pořádání různých street festivalů. Mnoho návštěvníků do Prahy zavítá například kvůli food festivalů nebo Signal festivalu, který se každoročně pořádá v říjnu a celé centrum města pohltí světla laserů a hudba k tomu se hodící. Za tímto festivalem se sem sjíždí i mnoho turistů, protože je to opravdu skvělý zážitek.

– Ačkoliv jsme na nejfrekventovanějším místě v republice, právě i v Praze se můžete těšit mnoha parky, lesy a zelení. Mezi nejoblíbenější patří Divoká Šárka, Lesopark Letňany, Modřanská rokle a Cholupický vrch a Obora Hvězda.

– Snadné sehnání ubytování. Je zde obrovské množství obydlených lokalit a ačkoliv jsou nájmy a celkové ceny nemovitostí o něco dražší než v maloměstě, příjmy zaměstnanců jsou podstatně vyšší, proto si to mohou dovolit. A dost záleží na konkrétní lokalitě. Každopádně pronájem i koupě nemovitosti není žádný problém.

To Top