Zahrada

Proč jsou nádrže na dešťovou vodu tak výborným řešením?

unsplash.com

Nádrže na dešťovou vodu jsou jedním z nejlepších řešení každoroční krize, co se týče dostupnosti užitkové vody pro pozemky. Určitě jste si i vy museli všimnout toho, že se poslední roky mění podnebí a zatím co nejsou tak dlouhé a silné zimy, tak už na jaře nastupují opravdu vysoké teploty.

To pochopitelně máte spoustu nepříjemných dopadů, mezi které patří právě i nedostatek užitkové vody pro kropení trávníků, zahrad a podobné účely. Tento problém vám ale do určité míry mohou vyřešit právě nádrže na vodu!

Jak retenční nádrže vlastně fungují?

Nádrže na vodu jsou velice efektivní především díky tomu, že se do nich svádí voda z těch nejčastějších míst. Typickým místem, kde jsou tak svody do nádrže jako takové, jsou především okapy a případně i absorpční tělesa tam, kde se může voda jednoduše kvůli zvlnění terénu udržovat. Případné drenáže rovněž lze odvodňovat do nádrže jako takové.

Jednou součástí systému jsou tak právě vstupy do něj, které jsou většinou ochráněny mřížkou nebo podobným systémem, který chrání před vstupem větších nečistot, co by mohly zničit prostupnost nádrže. Po celém systému jsou potom už samotné retenční nádrže.

Elegantní řešení, které nenaruší design

Jednou z bezkonkurenčně největších výhod, které retenční nádrže mají oproti dalším řešením, je hlavně jejich velikost a design. Jsou totiž umístěny v podzemí, což samo o sobě znamená, že nebudou narušovat celistvost areálu jako takového. Díky tomu tak můžete počítat s tím, že budou nádrže vždycky realizovatelné i na pozemcích, kde není příliš moc volného místa. Ohledně jejich umístění je důležitou věcí také spousta různých tvarů. Některé nádrže mohou být orientované horizontálně, jiné potom spíše vertikálně. V obou případech jsou ale nádrže ideální do jiných podmínek.

To Top