Byt

Ruší vás sousedé? Zkuste odhlučnění

byt
pixabay.com

Bydlet ve velkém panelovém domě má svá úskalí. Hlavní problémy se týkají toho, že je nutné vyžít s ostatními sousedy. A to nemusí být vždy až tak úplně jednoduché. Pokud dělají hluk, je možné si s nimi promluvit. Co když to nepomáhá? Může přijít na cestu varianta odhlučnění.

Jaká místa lze odhlučnit?

Pochopitelně se bavíme o vašem bytě, jelikož určitě nebudete investovat peníze do bytu sousedů. Jelikož je toto téma stále velmi aktuální, tak je třeba říci, že svůj byt můžete odhlučnit v podstatě komplet. Máme-li být konkrétní, tak je možné využít:

  • Odhlučnění podlahy
  • Odhlučnění stěn
  • Odhlučnění stropu

Samozřejmě není problém zaměřit se jenom na jednu část. Nikdy však nevíte, zda se neobjeví další sousedé vedle vás. A tak je třeba být připraven.

Jsou různé typy hluku

Musíme říci, že když se řekne hluk, tak si laik představí něco, co ho celkem dost ruší. U odborníků je to jiné. Ti vědí, že existují různé druhy hluku. A podle toho navrhnou řešení, jakým mohou být třeba kvalitní desky Wolf, nebo jiné varianty. Je totiž pravdou, že jiný hluk je ten, který je spojený s křikem nebo hlasitou televizí, a jiný je ten, který je spojený s klapáním bot na podlaze.

Materiálů je celá řada

Je třeba uvést i to, že různých izolačních materiálů, které je možné využít právě v případě hluku, je dnes na trhu celá řada. Na jednu možnost jsme se už podívali. Není ale jediná. Existují třeba i různé akustické desky vyrobené z pěny, zatímco výše zmíněné řešení využívá karton. Správný výběr je třeba podřídit radě odborníka. A to jak s ohledem na typ hluku a ideální řešení, tak i s ohledem na intenzitu hluku a na to, jak by deska měla být široká. Zde platí podobná pravidla, jako v případě tepelné izolace. Čím je daná deska širší, tím lepší vlastnosti má – ale také vám o to více může zmenšit vnitřní prostor vašeho bytu.

To Top