Dům

Růst cen ropy: Jaká je aktuální situace na konci července 2019?

pixabay.com

Pokud se alespoň trochu zajímáte o tuto tématiku, nemohl vám uniknout fakt, kterým je růst cen ropy za poslední dobu. Ten však stále pokračuje. Co ovlivňuje tuto situaci a jaká hrozba visí ve vzduchu?

Zadržení tankeru

Revoluční gardy Íránu v pátek 19. července 2019 zadržely mezi Ománským zálivem a Perským zálivem v Hormuzském průlivu, který je součástí Arabského moře, britský tanker nazývající se Stena Impero, který porušit údajně mezinárodní námořní právo. Tak íránské gardy odůvodnily vzniklou situaci. Británie se velmi důrazně a kriticky k celé situaci vyjádřila a prohlásila ji za nepřátelský akt.

Důležitá námořní cesta

Vzhledem k tomu, že cesta přes Arabské moře a onen nešťastný Hormuzský průliv představuje pro Velkou Británii významnou trasu při přepravě ropy, není divu, že se rozmohly velké obavy týkající se možného narušení dodávání ropy tímto směrem. Ačkoliv došlo k okamžitému nárůstu ceny ropy, podle ekonomů by se růst cen měl zastavit. Proto očekávající se válka investorů by ve finále neměla být na místě.

Ekonomická situace

Napjatá situace stále trvá na Blízkém východě a neblahým způsobem ovlivňuje i stav a hlavně ceny ropy. To vše má i neblahý dopad na stav zásob surovin v USA. Když si zrekapitulujeme minulý týden, tak došlo k poklesu zásob o 11 milionů barelů, což analytici neočekávali a někde se to musí projevit.

Ekonomika západních států také nevykazuje nejlepší data a to celé vyúsťuje v signalizující snížení poptávky.

Závěr

Ceny ropy stále zvyšují své hodnoty, což ovlivnila situace zadrženého tankeru Britů v Hormuzském průlivu. Celé situaci nepomohl ani stav ostatních západních státu. Můžeme jen očekávat, co přinesou další dny a zda skutečně dojde k oslabení dodávky ropy díky onomu incidentu.

Autor: Eurotankdiesel.com – nádrže na naftu, AdBlue a další..

To Top