Dům

Jak na podzimní čištění okapů? Poradíme!

zdroj: pixabay.com


Podzim klepe na dveře a společně s ním i řada povinností, kterým se majitelé rodinných domků stejně jako každý rok nevyhnou, ani kdyby sebevíce chtěli. Jsou totiž věci, které je v tomto ročním období potřeba udělat, ať už se vám chce nebo ne. Jednou z takových nepříliš oblíbených, leč na stranu druhou potřebných činností, je čištění okapů. To sice většinu lidí nebaví a nezajímá, nicméně před zimou jsou čisté okapy základ.

Jak správně na to? To vám poradíme v dnešním článku, proto si následující řádky určitě nenechte ujít!

Čištění okapů svépomocí

Pokud je potřeba vyčistit okapy, většina lidí na to jde tzv. na vlastní triko. Je sice pravda, že jen málokomu se chce šplhat po žebříku a lovit nepořádek z okapů, nicméně pokud se do toho pustíte svépomocí, ušetříte mnohdy i nemalé částky za profesionály. A ti si kolikrát účtují pořádný ranec, proto pokud chcete ušetřit, bude se vám jistě hodit náš menší návod, jak na bezpečné a správné čištění okapů svépomocí.

Jste dostatečně vybaveni?

Na samotném začátku stojí ujištění se, že jste na tento úkol patřičně vybaveni Vyšplhat na okap je sice jedna věc, ale až nahoře zjistit, že vlastně nemáte vše, co k této činnosti potřebujete? To by člověka dokázalo velmi rychle otrávit. Proto myslete na smetáček, se kterým snadno vymetete lehčí nepořádek. Pokud byste v opaku našli usazeniny, nebo třeba mech, pak se vám bude hodit, pokud budete mít po ruce třeba špachtli, se kterou bordel rychle odstraníte.

Myslete na bezpečnost

Bezpečnost je základ a to i tehdy, pokud jdete čistit okapy u vašeho rodinného domku. Myslete proto na své bezpečí a zdraví, které jde s bezpečím ruku v ruce. Nezapomínejte na ochranné pracovní pomůcky, které jistě přijdou vhod – třeba rukavice, díky kterým se nezašpiníte nebo ochranné brýle, se kterými vám žádný nepořádek nepřistane v oku.

To Top