Byt

Správa nemovitosti- dokážeme si představit, co vše obnáší?

Správa nemovitostí Praha
pixabay.com

Podařilo se Vám koupit investiční o ideální velikosti v Praze v docházkové vzdálenosti od metra, autobusu nebo tramvaje? Není to přehnaně daleko od centra a má ve svém okolí veškerou občanskou vybavenost? Pak jste měli velké štěstí, nicméně i tak zajímavá investice má svůj hendikep, kterým je její celková správa.

Správa nemovitostí zabere hodně času v řádu několika hodin týdně a není to sranda. V okamžik, kdy máte jeden takový byt, tak to někteří lidé berou jako svou zálibu. Jakmile je těch bytů několik, je to regulérní práce na plný úvazek.

Byt se stane dobrou investicí v okamžik, kdy se Vám podaří ho dlouhodobě pronajmout solventním nájemcům. V okamžik, kdy však narazíte na problematické nájemníky, se kterými je těžká domluva a mají problém s pravidelnými měsíčními platbami, Vaše vidina bezpracného zisku se tatam rozplyne.

Co si představit pod kvalitní správou?

Kvalitní správa nemovitostí není pouhá péče o nájemníky, jak se mnoho lidí mylně domnívá, patří k tomu celá řada dalších činností a věcí, které se musí pravidelně řešit – pravidelné opravy, rekonstrukce, přepisy záloh a energií, tvorby nájemních smluv a to není vše. Volný čas je potřeba také věnovat schůzím společenství vlastníku nebo družstva, které se pravidelně konají, placení nejrůznějších poplatků daní a dalším činnostem.

Jak ideálním způsobem ušetřit čas i peníze?

Aby byla Vaše investice opravdu tak zajímavou, je potřeba na maximum ovlivnit všechny faktory, které na to působí. A velmi důležitá je kvalitní správa nemovitosti. A vzhledem k tomu, že správu zahrnuje mnoho náročných činností, na které nemá pracující člověk vždy čas, nejideálnější volbou je svěřit správu Vaší nemovitosti do rukou profesionálů. Správou nemovitostí Praha se zabývají například kvalitní realitní kanceláře, které se snaží majitelům ušetřit jak čas, tak i peníze. Profesionální správce Vám zajistí spokojenost Vašich nájemců a Vaši.

To Top