Také jste si oblíbili nábytek z masivu, který neustále pracuje, svou nenapodobitelnou krásu získává až časem a k tomu všemu je příjemný nejen na pohled, ale i na dotek? Vybavili jste si tímto nábytkem celý domov, který teď nejen nádherně vypadá, ale především tak krásně voní? Pak určitě chcete, aby vám tahle krása doma zůstala co možná nejdéle a pokud možno v původním stavu. Jak toho ale docílit? Jaká je správná péče o masivní nábytek? To vám prozradíme v dnešním článku!
Pravidelná údržba, aneb účinná prevence
Nábytek z masivu je potřeba pravidelně impregnovat a to nejlépe při každém domácím úklidu. Vrstva prachu tak krásnému dřevu rozhodně nesvědčí, proto vám doporučujeme utírat prach na masivním nábytku pravidelně a s pomocí impregnace obsahující včelí vosk. Ten povrchu dodá nádherný zářivý vzhled.
Nehody se stávají – jak zakrýt škody?
Můžete si dávat sebelepší pozor, ale nehody se zkrátka stávají. Zvláště máte-li malé děti nebo domácí mazlíčky je hodně těžké je uhlídat. Může se tak stát, že na nábytku vzniknou rýhy a škrábance, které ale nebudou pěkné na pohled. Jak tuto vadu na kráse zamaskovat? Pomoci vám může tyčinka na maskování škrábanců. Použít můžete i přípravky s obsahem včelího vosku a lněného oleje.
Spáleniny dřevu nesluší
Mít doma stylový nábytek je fajn, jestli mu ale něco ke kráse nepřidá, pak jsou to spáleniny. Ty e nejčastěji objevují na stole, kam vám nedopatřením může spadnout popel z cigarety a neštěstí je na světě. I s tímto problémem vám ale dokážeme poradit. Vezměte si na pomoc smirkový papír, kterým spáleninu seškrabejte a natřete lakem na masivní dřevo.
Skvrny vzniklé vylitou tekutinou
Na závěr se opět dostáváme k dětem, které jsou sice roztomilé, ale mnohdy i nešikovné. Vylité pití na stole je proto v mnoha rodinách na denním pořádku. Máte-li na nábytku z masivu skvrnu od jakékoli tekutiny, potřete jí zubní pastou a vyleštěte měkkým čistým hadříkem.