Dům

Stavba svépomocí: Dá se zvládnout!

stavba domu
pinterest.com

Do stavby svépomocí se v dnešní době pouští mnoho lidí. Těch důvodu, proč se rozhodnou právě pro tuto variantu, je hned několik od předražených domů na klíč až po negativní recenze stavebních firem. Pro stavění domu svépomocí má zájem čím dál tím větší populace. Což je samo o sobě důkazem toho, že se nejedná o nereálnou záležitost, kterou byste neměli zvládnout.

Dům, garáž, ale i komín

Postavit si můžete takřka cokoliv. Ať už je jedná o rodinný dům, garáž k domu nebo komín. Ať už se jedná o jakoukoliv stavbu, volba postavení „na vlastním koleni“ bývá pro mnoho zájemců jediným možným řešením, protože nejsou schopni dosáhnout na ceny, které jsou stanovovány developery. Nebo ačkoliv by na hypotéku a případné doplňkové úvěry dosáhli, nemají zájem se zadlužit na desítky let a platit nesmyslně vysoké měsíční splátky.

Ušetřete i miliony

Díky současným možnostem a moderním materiálům se nemusíte vůbec ničeho bát, protože se častokrát jedná o skládačku, na kterou nepotřebujete zedníka. Samozřejmě, vždy se naskytnout odborné práce, na které sami nestačíte. V ten moment si však odborníka na danou činnost objednáte. Ať už se bude jednat o elektřinu, vodu, okna nebo něco jiného, na trhu se pohybuje mnoho těchto specialistů.

Nejoblíbenější typy staveb

Když se podíváme z globálního hlediska, tak lidé nejčastěji staví právě patrové obytné doby, jejichž obytná plocha bývá okolo 150 metrů čtverečních. Velkou oblibu si získaly i bungalovy. Rozpočty se pohybují od milionu a půl až k dvou milionům korun českých. S tím, že se stavbě věnují ve svém osobním volnu, to znamená tedy nejvíce o víkendy a pak po práci po odpoledni a večerech.

Nezapomeňte na vhodné oblečení

Mnoho domácích kutilů však podceňuje své oblečení, a pak to špatně dopadá. Pracovní oděvy a ochranné pomůcky mají své velké opodstatnění. A kromě toho, že zajišťují pohodlí při práci, tvoří podstatnou ochranu a na to byste neměli zapomínat. Spousta úrazů a zranění vznikla právě z důvodu nevhodného ošacení při vykonávání manuálně náročných činností. V neposlední řadě je důležitá i obuv, kterých je mnoho druhů a ocelové špičky u pracovních bot mají svůj důvod.

To Top