Dům

Trubky jsou jednoznačně nejvyužívanějším kovovýrobkem

ocel
pixabay.com

Na trhu existuje přemíra libovolného hutního materiálu. Zamýšleli jste se ale někdy nad tím, jaké produkty tohoto typu jsou nejvyužívanější? Jestli jsou to ocelové profily či jiný sortiment takového zaměření? Pokud vás odpověď na tuto otázku zajímá, rádi vám ji sdělíme.

Zaměříte-li se na všechny druhy kovovýrobků, pak vězte, že tím nejčastějším budou pravděpodobně trubky. I když si to mnozí nepřipouští, jde o výrobky aplikované téměř u všech typů staveb či konstrukcí.

Trubky libovolného provedení

Vliv na to má nejenom celkové vyhotovení takového produktu, ale i pestrý výběr trubek. Obvykle můžete narazit na trubky svařované, trubky bezešvé, trubky konstrukční a trubky přesné. V jejich případě je dbáno na detailní zpracování dle konkrétního přání zákazníka. Velký důraz je kladen na celkovou délku a průměr trubky. Ta je ve výsledku zaříznuta podle požadavků.

Jednotlivé produkty se bezpochyby mohou lišit také svým průměrem stěn. Ve výsledku je vhodné, aby jakékoliv poptávané trubky disponovaly patřičnou kvalitou zpracování, která se obvykle rovná příslušné normě ČSN.

Profilová ocel na druhém místě

Nejsou to každopádně jenom trubky, o nichž bude v našem článku řeč. Velice používaným hutním materiálem je i profilová ocel. Její tvar je zhmotněn do podoby tyčí nejrůznějšího průřezu. Často jsou to výrobky o průřezu I, IPE, U, UPE, HEA, HEB, L a mnohé další. Při vytváření libovolných staveb máte možnost využít také tyče čtvercové, ploché a kruhové. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou.

Ocelové profily i trubky jsou něčím, bez čehož bychom si budování konstrukcí dokázali jenom stěží představit. Jaký jiný materiál vám totiž přinese takovou pevnost a celkovou odolnost, jež je vyžadována? Navíc variabilita tohoto sortimentu je skutečně značná.

 

 

To Top