Byt

Truhlíky do oken na podzim

pixabay.com

Letní květiny v truhlíku už hynou, vy se pomalu blížíte k jejich úklidu, ale v tomto článku vám ukážeme že úklid truhlíků můžete odložit.

 

Proč ?

Protože je důležité cítit se v každém období útulně a příjemně. Cílem je vyzdobit si balkon nebo okna tak aby jste zamezili podzimním depresím a podlehli deštivému počasí.

Jak ?

V tomto článku předpokládáme že už máte zkušenost s truhlíky tak aby vám drželi na balkoně nebo okně proto přejdeme rovnou k věci.

 

 

Rostliny do truhlíků

V první řadě vybírejte rostliny které jsou odolné proti zimě, mrazům a suchu. Pro vaší náladu a pro ukázku veřejnosti, je nejlepší mít truhlík a rostliny co nejvíce barevné barvy se musí hodit k barvám podzimu ( bordo, hořčicově žlutá, tmavě oranžová, hnědá, zelená). Dbejte na to aby barvy ladili i k odstínu vaší fasády.

Tipy

Chceme vám ukázat pár rostlin a tipů za minimální cenu které vám udělají skvělou službu a budou vypadat dobře. Rozhodně doporučujeme levandule, vřesty, břečťan, lilek, jehličnaté větve, okrasné kapusty. Pokud si nejste jistý můžete se jít poradit do nějakého květinářství nebo oblíbeného zahradnictví. Co váš truhlík doladí jsou například dýně, jeřabiny, různě barevné listy, kukuřice, šípky nebo jeřabina, lucerničky, nebo staré štětce. Vaší fantazii se meze nekladou. Přejeme krásný a klidný podzim.

Zdroj : pixabay.com

To Top