Byt

Umyvadla a baterie

Jak správně vybrat umyvadlo do koupelny?

Umyvadlo v koupelně je naprosto běžná věc, brána jako samozřejmost a často přehlížená. Přitom je právě ono, ta nádoba, ve které máme denně naše ruce.

Dnešní doba nabízí pestrou škálu možností. Nejprve si uvědomit jaký chceme tvar a barvu. Ale i přes všelijaké módní výkřiky jsou stále nejvíce oblíbená bílá keramická umyvadla.

Na trhu jsou dostupné umyvadla ostrých tvarů, které se perfektně hodí do moderních koupelen. Naopak nejvíce účelné a nejoblíbenější jsou umyvadla oblá, která jsou snažší na úklid a budí dojem útulnosi.

Velmi důležité jsou také centimetry

Rozměry klasického umyvadla se pohybují kolem 60 cm šířky a 45 – 50 cm hloubky. Malá umývátka můžou mít  i 35 x 20 cm, naopak velká 80 x 60 cm. Pro vícepočetnou rodinu se hodí praktická dvojumyvadla o šířce asi 120 – 150 cm. Pokud nám v koupelně nezbývá už moc místa, chytrým řešením jsou rohová umyvadla.

Na co také klást velký důraz, ze výška posazení umyvadla. Výška od podlahy k horní hraně umyvadla by měla být kolem 85 cm. Při mytí rukou by voda neměla stékat k loktům. Důležitá je i vzdálenost mezi umyvadlem a baterií.

Umyvadla z netradičních materiálů

Nejtradičnějším materiálem je glazovaná keramika. Dále se používá porcelán, akrylát, sklo, ocel. Zajímavou variantou je například mramor, kámen a dokonce i dřevo.

granite-335746_1280   bathroom-1371961_1280

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top