Zahrada

Už připravujete zahradu k zimnímu spánku? Je ten správný čas!

Zdroj: pixabay.com

Kalendářně i teplotně nám stále ještě panuje barevný podzim, jenže to nebude tak dlouho trvat a o kralující žezlo se sebevědomě přihlásí studená zima. Majitelé zahrádek by se měli mít v tomto čase na pozoru, protože právě teď je ta správná doba na to, připravit zahradu k zimnímu spánku. Máte-li zahradu, pak určitě víte, že pečlivou přípravu není radno podcenit – pakliže totiž zahradu na zimní období nepřipravíte správně, na začátku jara se vám místo rozkvetlých poupat a postupně se zelenícího trávníku odvděčí holými větvičkami a trávou, která svou barvou připomene zmoklou slámu.

Co všechno je na zahradě potřeba udělat?

Mít zahradu je sice na jednu stranu výhra, protože zde můžete trávit volný čas, můžete si zde postavit bazén, pěstovat ovoce i zeleninu nebo se těšit z rozkvetlých záhonků. Na druhou stranu je to ale pořádná starost a to nejen v hlavní sezoně, ale prakticky po celý rok – kromě zimy, kdy zahrada spí, samozřejmě. Před příchodem zimních měsíců vás proto čeká spousta práce, radíme tedy neotálet a pustit se do plnění úkolů co nejdříve, ať to stihnete ještě předtím, než se zima definitivně přihlásí o slovo.

Záhony, trávník i stromy si vyžadují pozornost

Pozornost a váš čas si v tomto čase vyžadují nejen stromy, které chtějí zastřihnout, zbavit zbylých plodů a případně obalit před vlivem studené půdy. Věnovat se musíte i trávníku, který je potřeba naposledy posekat a stejně tak i záhonům, ze kterých byste měli odstranit všechen plevel, hlínu zrýt a zajistit, že vám na jaře opět nabídne hojnou půdu k pěstování všeho, co máte tak rádi. Abyste během těchto činností zůstaly pěkně v suchu a teplíčku, pořiďte si k těmto účelům pracovní oděvy a vhodnou obuv. Takové praktické monterky, hřejivá bunda a na nohou nepromokavé holinky se jistě budou hodit, nemyslíte?

To Top