Byt

Venkovní rolety: Proč si je Pražáci stále více pořizují?

venkovní rolety praha
pixabay.com

Léto už nám pomalu klepe na dveře, slunečných dní je stále více a opět nám začíná období, kdy začínáme zatemňovat a to nejen na večer, ale během celého dne. Velmi oblíbenou stínící technikou se staly venkovní rolety. Kvalitní zastínění interiéru však není jediný důvod jejich oblíbenosti.

7x ano pro venkovní rolety

Jak samotný název tohoto článku napovídá, zaměřili jsme se na Prahu a její obyvatele. Praha je největším městem České republiky a je pro ni typický hektický život, rušnost, hluk, zvýšenou kriminalitu. Říkáte si možná, co to má společného se stínící technikou? Budete se asi divit, ale hodně. Venkovní rolety Praha se staly tak oblíbené díky celé řadě výhod. A které to jsou? Kromě toho, že tedy perfektně chrání interiér proti slunci, slouží jako skvělý izolační prvek. Díky venkovním roletám snížíte únik tepla. Zároveň chrání před hmyzem, který by se mohl dovnitř dostat. To však není zdaleka všechno. Jedná se o velmi účinný bezpečnostní prvek, který Vás ochranní před zloději a vandaly. Kromě toho celkově zvýší životnost vašich oken, zajistí zvukovou izolaci a perfektně zatemní místnost.

Venkovní rolety patří k velmi moderní technice, která dodá šmrnc celému Vašemu domu, protože jsou zároveň i designovým doplňkem.

Odlišení podle ovládání

Na našem trhu je opravdu bohatá nabídka rolet a stínící techniky. Jaké typy ovládání naleznete právě u venkovních rolet? Výběr je opět větší a záleží pouze na náročnosti budoucího uživatele. Vybírat můžeme z rolet s ručním popruhem, ruční šňůrkou, skládací klikou, odnímatelnou skládací klikou anebo pro ty nejnáročnější je možnost zabudování motoru a tedy motorického ovládání.

Provedení

Dle provedení liší buď do překladu, kdy jsou lamely postupně navíjeny do překladu. Další možností je box, který je schovaný pod samotnou fasádou anebo umístění do výklenku a na fasádu.

To Top