Dům

Víte, jak mají vypadat správné dřevěné palety?

palety
pixabay.com

Palety každý člověk bere jako naprostou samozřejmost. Dřevěný produkt, který nám slouží k přepravě a uskladnění zboží, ideální stavební prvek hodící se kolem domu, materiál vhodný na originální nábytek a někdy i příležitostné topení. Jenže pokud chcete opravdu kvalitní paletu, musíte vědět, jaká je vlastně její specifikace.

Aby se dřevěné palety staly vašimi nepostradatelnými pomocníky, měli byste dávat přednost jen těm „značkovým“, jež splňují všechny potřebné normy a technické parametry. A jaké údaje to vlastně jsou?

Palety dle norem a předpisů

Takové palety jsou spojeny s jasně daným rozměrem. Tím je 1 200 x 800 milimetrů. Tyto modely lze označovat za EUR palety patřící mezi nejčastěji využívané. Všechny ostatní modifikace už mohou být spojeny s konkrétním účelem a nehodí se pro všechno. U EUR palet máte jistotu, že disponují odpovídající pevností a odolností. V jejich případě vám bude zárukou také nosnost, která dosahuje hodnoty 1 500 kilogramů.

Pravidelné tvary, dokonalé spoje a kvalitní dřevěný materiál. To je základ té správné dřevěné palety, jíž v tomto směru můžete primárně využít pro vnitrostátní i mezinárodní přepravu. Při cestě do zahraničí si však pohlídejte to, aby zvolený výrobek splňoval certifikaci IPPC. Pak vás v rámci používání palet nebude pravděpodobně nic omezovat.

Co se starou a nepotřebnou paletou?

Když už víte, jak má vypadat správná dřevěná palety, není od věci seznámit vás také s tím, jak nakládat s těmi poškozenými a nepotřebnými. Rozhodně je nevyhazujte ani nepalte, i když to spousta lidí dělá. Palety lze totiž nechat profesionálně opravit, popřípadě je tu výkup palet. S pomocí něho dostanete za palety v odpovídajícím stavu ještě dobře zaplaceno. A to je určitě velice příjemný model pro ty, komu se staré palety povalují kolem domu a jen zabírají místo.

To Top