Byt

Vkročte do nového roku s moderní kuchyní

moderní kuchyně
pixabay.com

Každý rok sebou nese určité trendy a jinak tomu není ani v oblasti kuchyní, protože právě místnosti zalité vůní od připravovaných pokrmů bývají nejžhavějším tématem z celého interiérového designu. V jakém duchu se nesou kuchyně na konci letošního roku a začátku toho nového?

Barevné ladění kuchyní

První věc, které si jistě každý všimne, když vstoupí do jakéhokoliv prostoru, je jeho barevné pojetí. Tím je myšleno nejen celé ladění, ale hlavně i dominantní barva, která prostoru vládne. Moderní kuchyně se nesou hlavně v nadčasových, neutrálních barvách, které se jen tak neokoukají. Těšit se můžeme z odstínů hnědě, černé a šedé. Klasikou, která nikdy nezklame je bílá barva, která navozuje pocit čistoty a elegance. Proto se zcela běžně setkáme s kombinacemi těchto barev.

Kombinace materiálů

Ojedinělé nejsou ani v kuchyni kombinace několika materiálů od skla, dřeva, kovu až po beton. Propojení nejrůznějších materiálů přinese překvapivý výsledek. Stačí povolit uzdu své fantasii a dotvořit bytový interiér podle sebe. Na vrcholku oblíbenosti je právě kombinace skla a betonu a to nejen v kuchyních, ale v celém interiéru.

Tip: Betonová kuchyňská deska, kombinace vysokého lesku a extra matu, tvrzené sklo v dvířkách linky? To přesně patří k oblíbeným sestavám interiérových designérů.

Nová kuchyně s nostalgickou náladou

K nejžhavějším trendům v oblasti kuchyních patří mimo jiné retro a rustikální styl. Vzpomeňte na doby, kdy jste bývali u babičky a umístěte jeden retro kousek i do Vašeho bytu. Budete překvapeni, jak příjemně dokáže jeden kus nábytku nebo doplňku v tomto stylu zútulnit celou místnost. Právě i z toho důvodu jsou tak oblíbené rustikální styly nábytku. Proč tedy nevzít kupříkladu plecháčky po babičce a nevystavit si je do výklenku kuchyňské sestavy? Je to jen na každém z nás, k čemu se přikloníme a co do našich moderních kuchyní umístíme.

To Top