Zahrada

Vybavte se na jarní zahradničení

zdroj: pexels.com

Zima pomalu ustupuje a za dveřmi číhá nová jarní sezona. To znamená spoustu práce na zahradě a s ní i spjaté výdaje. Mimo pracovního nářadí každý kutil ví, že investovat v pracovní oděvy či vhodnou pracovní obuv rozhodně nejsou vyhozené peníze. Ale otázkou je jaký pracovní oděv by nám rozhodně neměl chybět při zahradních pracích a bez jakého se dokonce vůbec neobejdeme?

Pracovní rukavice jsou základ

Práce na zahradě je plná špinavé hlíny a neustále probírání různých věcí, které na rukou nepotřebujeme mít. Většina zahrádkářů tak okamžitě sahá po pracovních rukavicích. Těch najdeme celý výběr v kamenných obchodech i v těch internetových, které prodávají pracovní oděvy. Mimo běžných plátěných rukavic se nikdy neztratí především rukavice pogumované. Často totiž budete pracovat i s vlhkou hlínou a udržet ruce v suchu je priorita. Rukavice proti prořezu zároveň nebudou na škodu, pokud chcete pravidelně pracovat se dřevem.

Vyberte si vhodnou pracovní obuv

V jarních a letních měsících si pochopitelně chceme ulevit a mít nohy v otevřené obuvi. To ale nikdy není dobrý nápad, pokud na zahradě plánujete zároveň pracovat. Mimo nepohodlí a nepraktičnosti se vystavujete riziku, že se ošklivě zraníte. Pracovní obuv pro práci na zahradě vybírejte tak, abyste se cítili především v pohodlí a bezpečí. Nevybírejte zateplovanou obuv, ale rozhodně si najděte takovou, která je kompletně zavřená a chrání nejen nárt, ale také kotník.

Další pracovní oděvy a doplňky

Další pracovní oděvy a doplňky jsou hlavně na vás. Bez výše zmíněného by se vám na zahradě pracovalo zle, ale pokud máte například štípačku na dříví, čí motorovou pilu, tak doporučujeme i koupi ochranných brýlí. Stejně tak se vám hodí sada pracovních montérek čistě k převlečení, na pracovní dny budou nejpříjemnější variantou.

To Top