Dům

Výhody dřevostaveb na klíč

www.pixabay.com

Plánujete se nastěhovat do dřevostavby? V tom případě jistě uvažujete nad tím, jaké výhody vůbec taková dřevostavba skýtá, není tomu tak? Pokud vás zajímá, v čem má dřevostavba svá pozitiva, pozorně se začtěte do následujícího článku. 

Rychlost výstavby vás potěší 

Rychlost samotné výstavby dřevostavby vás nejspíše mile překvapí. Pokud chcete bydlet, co možná nejdříve a nechcete přitom splácet první splátky hypotéky a k tomu všemu ještě váš stávající nájem, rozhodně oceníte, že hrubá stavba dřevostavby může trvat zhruba tři až osm týdnů. Do hotové dřevostavby se poté můžete nastěhovat za neuvěřitelné tři měsíce. Je jasné, že ze všeho nejvíce závisí na vámi zvolené technologii, na správně zvolené firmě, kterou může být například společnost Haas Fertigbau a také na vašich konkrétních požadavcích. 

Na základě toho, že se jedná o takzvanou suchou výstavbu, lze stavět po celý rok. Stavba se tak neváže na celkové počasí ani výkyvy teplot. Dřevo je mimo jiné velmi dobře opracovatelný materiál, se kterým se staví jedna báseň. Díky snadné montáži dřevostavby, skladování i přepravě, lze bydlet skutečně za velmi krátkou dobu ve vašem vysněném domově. 

Díky dřevostavbě šetříte energii 

Dřevostavby si velmi dobře rozumí s takzvanými principy dnes velmi oblíbených energeticky úsporných domů. To znamená, že skladba samotné obvodové konstrukce musí být taková, aby nevznikaly žádné tepelné mosty. Pokud se tedy rozhodnete pořídit si dřevostavbu, budete se moci těšit z velmi nízké spotřeby tepla za vytápění. Kromě jiného můžete velmi vhodně regulovat také vnitřní teplotu stavby. Se dřevostavbou tak získáte kromě pohodlného bydlení také ekologicky úsporné bydlení, které váš rodinný rozpočet rozhodně ocení. 

Se dřevostavbou šetříte jak při samotném zakládání, tak také při dopravě

Samotné dřevo je velmi levným materiálem pro stavbu. Má mimo jiné také podstatně nižší hmotnost nežli zděné prvky. To se rovněž odrazí v typu založení a také v míře zemních prací, které bude třeba provést. Díky tomu opět výrazně ušetříte. 

Vliv na finální cenu má také rychlejší a podstatně snazší doprava samotných dílů na stavbu. Rozdíl v ceně při samotné přepravě a také montáží je výrazný, neboť dřevěné panely a nosníky jsou podstatně lehčí nežli kameny, cihly a také železobeton, který je nutný pro zděnou stavbu. 

Bydlení ve dřevostavbě je komfortní a také zdraví prospěšné

Koncept samotných dřevostaveb si velmi skvěle rozumí s přírodními materiály, mezi které se řadí například dřevovláknitá izolace, hlína, sláma či kaučuk. Samotné dřevo má poté velmi skvělou nosnou konstrukci, která může být odhalena i v samotném interiéru, kterému tak dodá na kráse. Velmi ideálním doplňkem jsou poté hliněné omítky, popřípadě nepálené cihly, které akumulují teplo v celé stavbě. Díky těmto surovinám poté velmi skvěle utvoříte dokonalé mikroklima. Mimo jiné použité materiály rovněž mohou zbavovat váš interiér různých škodlivin a vy si tak v domě vytvoříte příjemné zdravé bydlení. 

Rekonstruovat dřevostavbu lze bez jakéhokoliv bourání

Svůj nově postavený dům můžete vždy vhodně rekonstruovat, a to, jak se vám zlíbí. Můžete měnit jeho dispozice a také ho rozšiřovat, jak bude třeba. Technologie dřevostaveb, a to ať již jde o jakékoliv použité technologie, jako například sendvičové prvky, či dřevěné panely, vždy můžete za pomoci nástavby, bez jakékoliv bourání, rekonstruovat. 

Bydlet ve dřevostavbě můžete i do 1 milionu korun

Dřevostavbu lze postavit klidně i do 1 milionu korun. Pokud si některé věci na stavbě navíc zhotovíte sami, vyjde vás stavba ještě o poznání levněji. Dřevostavba je tak velmi úsporným bydlením, a to pro celou rodinu. 

To Top