Dům

Výhody vytápění domácností topným olejem

zdroj: pixabay.com

Zima je opravdu tady, teploty klesají a venku mnohdy pořádně přituhuje. Čím větší je venku zima a štiplavý mráz se nám drze zakusuje pod kůži, tím více dbáme na to, abychom se doma cítili příjemně a byli pěkně v teple. Topná sezona je v plném proudu, z komínů se veselé čudí a my si za dveřmi našich domovů užíváme příjemné teplíčko, kdy si mnozí z nás dopřávají třeba až 26 °C v místnosti – a někteří klidně ještě více.

Čím doma topíte?

Možností pro vytápění domácnosti je samozřejmě celá řada a každému z nás může vyhovovat něco jiného. Pro někoho je ideální jen otočit čudlíkem a nechat šikovné přístroje, aby se o všechno postaraly za něho – v takovém případě sází především na plynové nebo elektrické kotle, u kterých s minimálním úsilím dochází k výhřevu místností na požadovanou teplotu. Pro jiného je naopak mnohem lepší klasika v podobě kotle na tuhá paliva, protože nechce přijít o všechny ty věci kolem – před zimou si připravovat dřevo, chodit přikládat, skládat uhlí.

Znáte topení topným olejem?

Pro někoho může být topení topným olejem novinkou, proto bychom se v dnešním článku rádi zaměřili právě na tuto alternativu. Instalace moderní techniky s hořákem na topný olej se lidem vyplatí, protože palivo na vytápění nestojí příliš mnoho peněz a zároveň se těší vysoké výhřevnosti, což je u vytápění domácností klíčovým faktorem. Topné oleje jsou lehké, vyrábí se z ropy a zpravidla se skladuje v bezpečných cisternách a nádržích – možná jste někde zahlédli například nádrže Kingspan, které se na tuto problematiku zaměřují již několik let.

Topný olej se vyrábí v České republice

Možná by vás zajímalo, že se topný olej vyrábí přímo tady u nás to celkem ve třech rafineriích, které se nachází v Kralupech nad Vltavou, v Pardubicích a poslední z nich v Litvínově. Zde je ropa zpracovávána a upravena tak, aby výsledným produktem celého procesu byl kvalitní topný olej, který dokáže plnohodnotně vyhovět nejen požadavkům na kvalitu, ale především požadavkům a nárokům spotřebitelů a koncových zákazníků.

To Top