Realitní kanceláře

Vyplatí se pronajímat nebo prodat nemovitost?

pixabay.com

Spousta lidí v České republice má možnost nakládat s nemovitostí, kterou už osobně nevyužívá. Občas jde například o dědictví a jindy zase o byt opuštěný kvůli práci a rodině v rámci stěhování. Každopádně přichází otázka, zdali je lepší byt prodat nebo jej pronajímat. V tomto ohledu se vám dnes pokusíme trošku pomoct.

Správa činžovních domů, bytů a nemovitostí vám pomůže

Většinou se lidé rozhodnou nakonec nemovitost prodat kvůli tomu, že si na podnikání v podobě pronajímání nevěří, nebo v něm vidí poměrně velký problém nepříjemností. Musí se uznat, že často je to rozumná volba, ale dnes už se můžeme spolehnout na realitní kanceláře a jejich službu – správu nemovitostí.

Správa činžovních domů je už od názvu například určena vyloženě majitelům a správcům celých velkých nemovitostí. Pro mnohé se už dokonce stala naprosto neodmyslitelnou součástí denního pracovního nasazení, protože dokáže odlehčit v celém spektru podnikání v nemovitostech od samotné starosti o nemovitost, přes její udržování a případný havarijní servis až po dodržování a hlídání veškerých smluvních náležitostí a daňových přiznání. Pokud si tedy nevěříte, určitě vyzkoušejte správu nemovitostí a uvidíte sami, jaký bude výsledek.

Při prodeji se nevyplácí jít na vlastní pěst

Při prodeji nemovitostí se spousta lidí rozhodne celý proces řešit čistě sama osobně aniž by se pokusila oslovit jakoukoliv odbornou pomoc, ideálně realitní kancelář. Ačkoliv si pracovníci pochopitelně vyúčtují provizi, tak přemýšlejte nad výhodami, které vám taková spolupráce může přinést. Realitní makléři zběhlí v prodeji a nákupech jsou schopni dokonale odhadnout cenu nemovitosti a vybalancovat ji tak, aby byla pro případné zájemce lákavá a byl o ní zájem a zároveň se vyvarují velice častému podcenění celé nabídky, čímž můžete přijít o nemalé peníze.

To Top